Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes akváriumhoz milyen...

Zila3 kérdése:

60 literes akváriumhoz milyen szűrőre van szükség?

Figyelt kérdés

Most kezdek bele az akvarisztikába, egyelőre addig jutottam, hogy megvan a 60 literes akvárium. A kérdésem, hogy ehhez megfelelő lenne-e az Eheim Biopower 200-as szűrő?

(Berendezni úgy szeretném, hogy növények, sziklák olyan 50-50%-os arányban legyenek benne. Valami kevésbé kényes rajhalakkal...de ugye ez még messze van:))



2021. jan. 14. 16:01
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“60 literes akváriumhoz milyen szűrőre van szükség?”


Olyan aminek a gyári ajánlás alsó határa 60 liter vagy több.

Ha nem szeretnéd ,hogy benne foglalja a helyet akkor külső illetve akasztós szűrőket is nézhetsz.


“A kérdésem, hogy ehhez megfelelő lenne-e az Eheim Biopower 200-as szűrő?”


Mármint ez:

[link]

Igen, elég lesz. Talán még a 160-as is elég lenne, de ugye túlszűrt akvárium nincs, jobb több mint kevesebb.

2021. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom most ez a 60 liter 54 -eset jelent, vagy milyen magas az akvárium, de vedd figyelembe az aljzat vastagságát, és hogy nem is töltöd fullra tele az aksit!

És a szűrőt el kell hogy lepje a víz!

Ez egy 27 centis szűrő!

2021. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Skid05 ***** válasza:
100%
A 160-as csak 21.5 cm, inkább az férne el egy szabvány 54esben. Egyébként ezért az árért már egy használt külső szűrőt lehet kapni, legalább 4szer ekkora biológiai kapacitással, magam részéről körülnéznék a használt piacon.
2021. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. jan. 14. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Esetleg megnezhetnéd ezt: odyssea cfs-130 ez egy akasztós külső szűrő
2021. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

És nem érdemes ferdén betetnni, mert rotor nem szereti, hamarabb fog kotyogni vagy eltörtni a tengely (ha kerámitengelyes).

Gyanítom, hogy az a 60 liter valójában 54 L. Ami azt jelenti, hogy kb. 45 liter víz lesz benne. A 200-as szűrő 200 l/h-t jelenthet, tehát bőven elég.

Én leginkább az [link] -ba járok.

2021. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta kicsit átgondoltam a dolgot. Inkább befektetek egy külső szűrőbe. Ha már csinálok valamit, azt jól akarom csinálni.:D

Köszi a válaszokat!

2021. jan. 25. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!