Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért fekszik a bettam a talajon?

Miért fekszik a bettam a talajon?

Figyelt kérdés
Kb egy hete vettem ket betta lanyt akik allitolag mindig egy akvariumban voltak de mikor elhoztam lattam hogy a masik bantja plane eteteskor ezert kivettem es at tettem egy masik akvariumba: 40 liter szurovel, esoztetovel, vizmelegitovel, a viz 27 fokos allandoan a szuro aramlasa a leggyengebb, voros es feher szunyoglarvat eszik, elejeben tojassal etettem hogy erore kapjon kezdetben ugy tunt ez bevalt aztan visszatert ez az allapot, vizcsere hetente a viz 1/3-a, tojasos etetesnel surubben volt eszeget szaraz eleseget es a szunyoglarvakat is de a nap nagy reszeben a talajon fekszik fedel viszont nincs. Az lehet a baj? A szobaban van ahol a homerseklet kb 22-25 fok korul lehet, talan megfazott?

2021. jan. 20. 00:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Es meg annyival kiegeszitenem, hogy amint kozeledek az akvariumhoz o erdeklodik, fel uszik nezelodik aztan ha elmegyek ujra a talajon fekszik. Lehet megszokta a tarsasagot es az a baj?
2021. jan. 20. 00:33
 2/10 Skid05 ***** válasza:
100%

Élő növényzet van? Avagy bármi ami árnyékolna? Mekkora a fényerő? Milyen típusú a szűrő?

Tegyél rá tetőt, egy kockázati tényezőt kiiktatva.

A hímek inkább szoktak felfeküdni a növényzetre akkor is ha adott esetben nincs bajuk, energiatakarékos jószágok, az úszók meg nehezek, illetve be kell látni egy ekkora élőhely nem túl ingergazdag hosszú távon. A 22 és a 27 fok között jelentős a különbség, okozhat bágyadtságot. Ha eszik és reagál a mozgásra az mindenképpen biztató.

2021. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Vizilencse uszik a viz tetejen a feny szurese miatt, eddig evett de mostmar csak oodalra dol akarmennyire a szajahoz teszem sem eszi meg a kajajat. Lefedtem de mar keso szerintem
2021. jan. 20. 21:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Valami otlet hogy hozhatnam ujra formaba vagy mit tehetnek hogy jobban legyen?
2021. jan. 20. 23:02
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja es ilyen furcsán C alakban tartja magat
2021. jan. 20. 23:55
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Többszörös stresszhatás érhette szállítás és betelepítés során és ha csak békalencse van akkor most is sokkolja a környezete, növényzet és árnyékolás híján. Valószínűleg nem tett jót neki a hirtelen 4-5 fokkal hidegebb cserevíz és a 4-5 fokkal hidegebb légköri levegő sem. A tojással beszennyezett víz önmagában is probléma lehet egy kis szűrőnek, még gyakoribb és ideális hőfokú vízcserék esetében is. Nem hinném, hogy menthető ebben az állapotban. Fokozatosan 30 fokra emelt hőmérséklet, az oldalfalak árnyékolása, üvegtető, növényzet pótlása, és azonnali 30% vízcsere azonos hőfokú klórtalanított vízzel pl S Aquatan. Esetleg ezt még megpróbálhatod, mármint ha megéri a reggelt. Legközelebb felkészülten vásárolj halat.
2021. jan. 21. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem csak bekalencse van, van egy bokor vegig a hatso oldalnal, a viz pihentetve volt minden csere elott es klortalanitva
2021. jan. 21. 12:19
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Az jó de sajnos a szoba hőmérsékletű víz hirtelen több fokos ingadozást okozhatott és ezt a tojás miatt hetente többször csináltad. Amikor viszont végre 27 fokra felmelegedett a vize akkor a vízhez képest jóval hidegebb légköri levegő okozhatott megfázást. Nem a hőmérséklettel volt probléma hanem azzal, hogy hirtelen történt és a tűrőképességét meghaladó mértékben, ehhez jött még a stressz. Általában a megfázás és az ammónia szokta így lefektetni a halakat. Nem lett jobban a 30 fokos víztől és a melegebb légrétegtől? Él még?
2021. jan. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen el es egyre jobban van vagyis ugy latom. Teljesen lesotetitettem az akvariumot lampa se semmi 2 napra hatha megnyugszik csak eteteshez engedtem be gyenge fenyt es az elso napon ugy kellett bele eroszakolni a kajat de addig piszkaltam mig nem evett par falatot aztan ujra magara hagytam a vendegszobaban, nincs mozgas sem, semmi es mostanra mar odajon eteteskor, uszkal es nem fekszik a talajon olyan sokat. Meg nem 100%-os de haladunk
2021. jan. 23. 13:14
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Az akvárium frontüvegét nem lett volna muszáj árnyékolni. Vásárolj úszó lebegő növényeket, hogy otthonosabb legyen a helye. Részleges vízcserekor ügyelj rá, hogy a cserevíz is kb 30fok legyen. Egy hét elteltével napi 1-1 fokkal csökkentsd vissza az eredeti hőmérsékletre a vizét. Vegyél tőzegkivonatot és kicsit színezd meg a vizet és ha már növények is vannak bőven elkezdheted leszedni az árnyékolást, a hátsó maradjon csak. Az üvegtető és a vízszint között 2-3 cm légréteg legyen és hagyj egy kevés légrést, hogy szellőzni is tudjon, az áporodott, befülledt levegő sem tesz jót. Őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy ebből kijön de örülök neki. Legközelebb ne tojással kondicionáld hanem változatos fagyasztott eleséggel, v SERA Fishtaminnal.
2021. jan. 24. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!