Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 96L akváriumba milyen halakat...

96L akváriumba milyen halakat rakhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy 96L-es akváriumom, jelenleg üres.


Légyszíves aki tud, és van ötlete, írjon már le egy pár hal-"összeállítást"

Szeretném ha több fajta lenne benne, ha lehet mondjuk ne sügereket amiből csak 2db fér be. Illetve ha lehet, növényeket is ajánljatok hozzájuk.

Számokat is írjatok légyszíves


(olyan is érdekel ha mondjuk 2 féle hal, plusz valamennyi garnéla)


Nagyon köszönöm <3



2021. jan. 21. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Első pillantásra hirtelen azt hittem hogy egy 96 éves lánnyal kapcsolatos a kérdés.. :D


jajj


(Bocs az offért)

2021. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


Még mielőtt halat veszel tájékozódj alaposan az akvarisztika alapjairól, sok jó cikket találsz az ajánlott oldalakon. Ha ezzel megvagy akkor vedd meg a szükséges felszereléseket (ebben is szívesen segítünk), majd növényeket stb s aztán halak nélkül de minden mással járasd kb 3-4 hetet, mintha halak is lennének. Utána jöhetnek a halak, először egy faj, kb egy hét múlva a következő.

2021. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

első, semmi baj, visszaolvasva tényleg vicces :D


második, köszönöm a linkeket, mielőtt kiírtam a kérdést mindent elolvastam :) nem írok ki semmit 0 tudással. Illetve voltak előtte is halaim.

Nem tudom, hogy milyen halakat szeretnék, az egyetlen amit tudok, hogy sötét aljzatom van, ahoz szerintem valami színesebb hal jobb,illetve nem 4db halat szeretnék :)


Ha kapok ötleteket és megtetszenek, nem terveztem rögtön elmenni és megvenni, hiszen amúgy voltak már halaim. (persze ezt nem tudhattad)

2021. jan. 22. 08:52
 4/7 A kérdező kommentje:
60x40cm az alapterület egyébként, ezt elfelejtettem hozzátenni. Ancik, neonok, betták, kicsi vitorlások - amíg ki nem nőtték- voltak benne. Nem egyszerre. Esetleg más kombókat meghallgatnék.. harcsákban gondolkoztam, de amellé csak valami színeset raknék akkor már, amelyik a vízfelszín közelében úszik. Szivárványos guppik+plattikra is gondoltam, az szép lenne. Na de nem tudom, hogyan számoljam. Értem, hogy kiírja, hogy 50L-re mondjuk 3db hal, de akkor a maradék 46-ra számolhatok csak pluszt, vagy arra az 50L-re még mehet valami? nem teljesen értem :D
2021. jan. 22. 09:02
 5/7 Skid05 ***** válasza:
100%

Javasolt sorrend: diszhal.info, balról alul rákeresel egy max 60 vagy 80 literes kitétellel, kidob vagy 120 különböző fajt.

Amit elsőre kiszúrsz, megnézed az igényeit a 3 másik fentebb linkelt oldalon is, elsősorban vízkeménységre, hőfokra és társas viselkedésre fókuszálva.

Ha a lágy vizet nem tudod bevállalni, akkor egy rakás fajjal szűkült is a választék.

Ekkora helyre 2 fajt javaslok, talajon, vízközt 1-1, tehát nem lesz nehéz dolgod a társításnál.

A halak igényeihez mérten beszerzed a technikát ha egyelőre hiányzik... jön a 4 hét bejáratás.

Felírva magadnak a lehetséges fajpárokat, az infó birtokában felkeresed a kereskedést és vásárolsz abból ami a kínálatban van, ha ott nincs (jó az esélye) akkor egy alternatíva a face halas csoportjai.

2021. jan. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Csak 60 cm úszótér? Azért ez is szűkíti a kört mert így máris kiesik sok klasszikus rajhal aminek minimum 80-100-120 cm úszótér kellene (pl: a neonhal is kiesik, bár a hamis neon nem).

A kiválasztásnál vedd figyelembe ,hogy ne legyen túl aktív hal ami igényli a nagy/ hosszú úszóteret.

Nagytestű se legyen mert azok rengeteg vizet leterhelnek s akkor alig tudsz valami mást rakni. Inkább 2 nagyon max 3 fajban gondolkodj, kistestű rajhalakat nézz. Egy raj alulra, mondjuk valamilyen corydoras, középen s felül valami egyéb, mondjuk az említett hamis neon vagy valami hasonló kaliberű hal.

Ahogy említették ha nem tudsz/ akarsz vizet lágyítani akkor ezt is figyelembe kell venni. Ebben az esetben a guppi-platti csapatok is jó választások, melléjük még mindig mehet egy corydoras faj ami bírja a keményebb vizet, ilyen például a foltos-, kékpajzsos-, narancsúszojú- és panda-páncélosharcsa.


Azt ,hogy miből mennyi ugye írja az oldalakon (pl xy hal 80 litertől tartható, 90 literbe mehet 8-10 példány) illetve ott van az “1 cm hal=1 liter víz” szabály vagy inkább irányelv. Ennél vedd figyelembe ,hogy egyrészt ezek a halak vízterhelése s nem helyigénye, másrészt ,hogy ténylegesen mennyi víz van az akvában mert ugye minden ami benne van az vizet szorít ki+eleve nem töltöd szinültig, szóval kb 80 liter vízzel számolj. Az olyanoknál mint mondjuk egy hím guppi számolhatsz 2 litert halanként mert eleve a teste nagyja farokuszó s anélkül kb nanohal méret. Meg úgy általában amelyik cingár kis hal felnőttként nem éri el az 5 centit arra lehet kb 2 litert számolni.

2021. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz lágyítani vizet, akkor szóba jöhetnek 2-3cm-es nano halak, ezelből akár 20db is mehet bele+ egy csapat az említett páncélos harcsákból. Pl. Egy galaxy razbóra csapat fekete háttérrel, sötét aljzattal, sűrű növényzettel jól tud kinézni.
2021. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!