Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szellem vitorláshal, folyamato...

Madmax66 kérdése:

Szellem vitorláshal, folyamatosan nyitva van a szája, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
A vitorláshalat már így kaptam! Eszik, úszik semmi nem utal betegségre! De a szája folyamatosan nyitva van! A googli semmit nem ír erről sem a szakirodalmak!Most egy 50l karantén akváriumba van!

#vitorláshal #díszhal betegség #Vitorláshal betegség #Díszhal nyitott száj #Akváriumi betegségek
2021. febr. 10. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Lélegzik
2021. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy kiskorától fogva ilyen e? Amíg ezt nem tudjuk felesleges találgatni. Remélem nem daganat, v penészgomba miatt nem képes becsukni a száját, ezek talán észre is vehetőek ha feléd fordul és nagyítós szemüveggel nézed. A kopoltyúin nem látsz valami elváltozást, pl sápadt, fekete, foltos, vattaszerű szálak, ill mozognak rendesen a kopoltyúfedők?
2021. febr. 11. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utána kérdeztem. Okosabb nem lettem.

Egy munkahelyi akvárium került felszámolásra és ismerősöm sajnálta ott hagyni ezt a vitorlást így elhozta nekem. Ő sem tud róla semmit.

Elváltozás nem látszik rajta, kopoltyú mozgás szép mint ahogy a szine is a szájában sem látható semmi.

Ezért is gondoltam rá kérdezek itt, hátha találkozott mar valaki ilyennel.

Még annyi eszre vétel, hogy ha kiveszem a vízből akkor becsukja a száját. Tehat akadály nincs, kiakadva sincs.

2021. febr. 11. 14:37
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Úgy tűnik ha van is valami baj megtanult vele élni és talán nem romlik tovább. Azt hiszem ezzel nincs mit kezdeni, tartsd jó körülmények között, ez az amit tehetsz érte. Sajnos rossz tapasztalataim vannak az ilyen munkahelyi akváriumokkal, elképzelhető, hogy sokat volt enyhén mérgező és oxigénszegény vízben megérdemelné, hogy a hátralévő idejét stresszmentes jól szűrt és kellően tág akváriumban élje le.
2021. febr. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!