Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell a szőlőtőkét...

Hogyan kell a szőlőtőkét előkészíteni az akváriumba? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 22:02
 1/3 A kérdező kommentje:
mielött áztatom ki kell szárítani?
2010. aug. 16. 22:26
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát igen, a legjobb az lenne, ha több éve száraz szőlőtőkét tudnál szerezni, az új rengeteg csersavat tartalmaz, ami ártalmas az akváriumra, és a színanyaga is el fogja barnítani az akvárium vizét. Nekem 5-6 éve elhagyott telekről van kiszáradt tőkém, nagyon jól bevált, egyáltalán nem színez és az ancik imádják. Ha te mégis csak frisset tudsz szerezni, nagyon fontos, hogy biztos legyél abban, hogy 1-2 éve nem volt permetezve. Az előkészítés annyiból áll, hogy sós vízben főzöd, én 2-szer főztem kb 10 percig, 4 hét áztatás mellett. Azért kell áztatni, hogy elmerüljön (az enyém mivel régi, 3-4 nap alatt elmerült, a tiednek egy hónap biztos kell majd) és hogy kieressze a színanyag nagy részét. A lebomló kis részeket az első főzés után drótkefével távolítsd el. Ezek után gond és veszély nélkül használhatod, gyönyörűen mutat majd:)
2010. aug. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. aug. 17. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!