Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leírnátok a fontosabb tudnival...

Balazs20110110 kérdése:

Leírnátok a fontosabb tudnivalókat a vízalatti neonokról? Tapasztalatok/előny/hátrány/behelyezés.

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi, bedugod konektorba és világít.

Bedobhatod a vízbe is, nem ráz, mert szigetelt.

De van benne levegő, így fentt marad a vizen.

Ha vízköves lesz, le lehet mosni ecettel.


Tulajképp úgy néz ki, hogy van egy 1cm vékony neon, arra ráhúzva egy 2cm vastag üveg henger melynek az egyik vége csukott, a másik végén meg egy műanyagg kupakkal van lezárva, ott jön ki a kábel, melyen van még félúton egy kis dobozka, abba van talán valami trafó féleség, és a kábel végén meg a dugasz, amit bedugsz a konnektorba.


Ennyi.

Ezek ilyen 6500 Kelvines csövek, nappali fényt biztosítanak, elég gyengék, de ha többet egymás mellé pakol az ember, akkor úgy már jó. Világítás kiegészítésére teljesen hasznos kis cucc.

2011. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És alig melegszik, na tök jó, vegyél olyat. Nekem van már itthon sok belőle.
2011. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is használok párat, de végül a barkácsolás mellett döntöttem, legvégül pedig kaptam egy kész világítást az előző hozzászólótól, így legalább nem ütött agyon az áram :D

Jó a fényük, de elég hamar elkezd gyengülni, nagyon kevésnek találom. A rendes fénycsövek tovább bírják, nagyobb a fényerejük, de kiegészítésnek ezek is nagyon jók.

Viszont víz alá ne tedd, mert természetellenes, a növényeknek sem süt alulról a nap. Tedd az akvárium tetejére és például alumínium ereszből dobj ár egy armatúrát, úgy jobb lesz a fénye.

2011. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja gyenge, de ha egy kész tetőd van 1db neonnal, abba ezeket a legkönnyebb beleépíteni. Még FBS-el beleragasztod a tetőbe, az is jó. Lehet mögé ragasztani vmi fényvisszaverő cuccot, pl alufóliát, vagy vastagabb mylar fóliát.
2011. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!