Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kis, 30-35l élő növényes, 1...

Kis, 30-35l élő növényes, 1 betta lakta akváriumhoz milyen szűrőt ajánlanátok? Sajnos szivacsos nem lenne jó a zaj miatt.

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Ezeket találtam első körben.



2021. febr. 15. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Inkább vennék egy EHEIM pickupot, az akvárium méretétől függően 2008 v 2010.

Nekem 45 literesben 2010-es van, 6 éve megy szinte folyamatosan, és egy elpusztíthatatlan szűrő. Csendes is. Könnyű hozzá szivacsot venni, vagy akár tengelyt, ha úgy alakul. Nagyon jó befektetés volt szerintem.

2021. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Skid05 ***** válasza:
10%
Legyen esőztetője és 350-400 l/h névleges forgatásra alkalmas motorja, hogy a szűrőanyag tömörödésével se kelljen 2hetente gányolni, de a halnak se legyen cunami-feelingje. Illetve férjen is be az üvegbe, belekalkulálva a felső pár centi mínuszt meg a talajvastagságot.
2021. febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
75%
Ha megtudod oldani az akvárium fedését akkor én EHEIM LIBERTY akasztós szűrőt ajánlanám ( más akasztós szűrő is jó lehet). Nem vesz el helyet, szabályozható az áramlása és könnyen feljavítható a szűrőanyaga, mármint ha szükséges, a tisztítása is nagyon egyszerű. Hátránya talán az, hogy olyan helyre tenném csak ahol elrejthető, mert nem egy impozáns látvány az akvárium oldalán.:D Bárhogy döntesz áramlásszabályozó legyen a szűrőn és a fent említett esőztető is nagyon hasznos.
2021. febr. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

[link]


vagy ha méretben befér, akkor extrán fojtva:

[link]


Az esőztetőt felfelé kell állítani (persze magát a csövet a víz alá rakni) hogy ne csináljon áramlást, (vagy nekivezetni a vizet közvetlenül az egyik közeli üvegfalra) a mechanikai szűrésre pedig rendszeres aljzatporszívózással kell rásegíteni.

2021. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, utánanézek ezeknek a szűrőknek.


Esetleg lefedésre tudtok ötleteket mondani? Arra gondoltam hogy akvárium készítőnél csináltatok ragasztott tolótetőt vagy csak vágatok üveglapokat és veszek tolósínt hozzá [link]

A lámpa csíptetős vagy az akvárium tetejére helyezhető lenne.

2021. febr. 17. 23:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Előbb a sínt vedd meg, és ahhoz mérd le mekkora üveg fér bele. Nem baj, ha kisebb mint az akvárium 1-2 centi elmaradhat a szellőzés miatt, a sarkából se árt levágatni, a vezetékeknek.
2021. febr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!