Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen folyékony tápoldatot...

Milyen folyékony tápoldatot ajánlatok ezekhez a növényekhez?

Figyelt kérdés
Eddig amit használok a sera termékek,gyökértáp+folyékony florena,lehet hogy átállok ezekre a termékekre easy life profitó+easy life carbó,mindkét terméket érdemes megvenni ezekhez a növényekhez?.A növények, vallisneria 3db, fodros vizikalász 2db,cripto 4 db, anubias 4db, A világításom sylvania basic t8 15w, szerintem 5000kelvin,900 lumen+diversa start led 6500k 13w, a gyári 54 literes világítása.A vallisneria miatt kérdezem mert elég fakó a szine, a többi az jól van,de mindenképp váltani szeretnék,köszönöm előre is.És az adagolása is fontos lenne,mert látom napi szinten kell,akvárium 60liter
2021. febr. 16. 15:46
 1/9 A kérdező kommentje:
És még annyit hozzátennék hogy az anubias régi leveleken ami közel van a fényhez barna foltok vannak a friss hajtáson és ami lentebb van azon nincs semmi szép zöldek
2021. febr. 16. 16:28
 2/9 Norbig ***** válasza:

Ha csak annyi a problèma hogy fakóbb a valisneria akkor èn nem piszkálnám a tápozást.


Ha nőnek szèpen a növènyek,ès az alga elhanyagolható vagy alig van,akkor szerintem felesleges bele piszkálni.


Ebyèbkènt a vas hiánynál szoktak fakulni a növènyek,ha csak a színe tompul de nem vèkonyodik vagy málik szèt akkor szerintem a foszfát hiányt kizárhatjuk


Az anubias miatt sem kell aggódni,tipikusan szokott rajta lenni egy kevès algaha túl sok fènyt kap a lassú növekedèse miatt,esetleg ha árnyèkosabb helyre teszes át az segíthet ebben.

2021. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Skid05 ***** válasza:
Milyen a fauna összetétele? ...csak hogy lássuk mennyi a makroelem alapjáraton... a kiegészítő tápozás támpontja ez lenne. Nagy levéltömegű nitrátorientált növényzetet tartasz, szóval a haltrágya léptéke igen lényeges.
2021. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most keztem el telepíteni,egyenlőre 5 db endler guppi.
2021. febr. 16. 19:31
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és 10db lessz összesen
2021. febr. 16. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Tf tápcsalád. micro+macro+carbo. sokáig elég
2021. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az aqvaline termékekre gondoltál,ha igen leírnád hogy alkalmazzam,hetente naponta,köszi!!
2021. febr. 17. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Arra igen.

Nagyon minimális kell. Én 110 litereshez adok naponta 0,75 ml microt + 1 ml macrot és 1,2 ml carbot.

Sehol egy alga, fullon van növényesítve és minden gyönyörű. De időbe telt mire beállt. Rá kell érezni picit.

Én naponta adagolnám.

Szerezz be 3 db fecskendőt, azzal könnyű adagolni. 10-15 ft-os tétel

2021. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok köszi,akkor nekem kb midenből a fele kell a tiédhez képest,és a heti 30% os vizcsere elég lessz,mert én erre álltam be.
2021. febr. 17. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!