Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a viselkedés normális egy...

Ez a viselkedés normális egy ancinál, vagy kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés

Egy haveromtól kaptam egy ancit ami neki az 54l akváriumot ki nőtte. Nálam 126 lben van vörös neonokkal és egy him bettával

Mióta bele engedtem az akvába (hétfő) nemigen látom. Van több bujkáló is benn, kiválasztotta a legkisebbet, amiből ki lóg a farka :):):), innen tudom, hogy megvan még, és mozgolódik is, meg tettem be neki forázott uborkát, azt is megette, de éjszaka. Ma egyszer láttam az üvegen, de mikor közelebb mentem hogy le fotozzam azonnal vissza menekült a bujókába.

Nagyon szerettem volna egy ilyen halat és sokat vártam rá mert mindenképpen csak egyet akartam és csak himet, mert kis hal nevelésre nem vagyok be rendezkedve és a himek tetszenek hogy olyan nyulványosak. Kicsit aggodom érte bár olvastam hogy nappal rejtözködő életmódu. Kell aggodnóm, vagy ez így normális?

És még arra is kiváncsi lennék hogy vajon a piros fényt látják e. Ha este egy piros égővel (NEM infra hanem piros szinü sima égő) egy kis időre (NEM egész éjjel) megvilágitom az akvát, az zavarná őket nagyon? Úgy megnézném ahogy eszik, vagy uszkál.


2021. febr. 25. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Anci.

Gyerekkoromban így hívtam anyámat!

Sajnos a témában nem tudok érdemben hozzászólni, csak feldobta a kérdést az oldal!

Bocsánat az OFF-ért! :)

2021. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A kezdeti időszakban lehet normális, amíg meg nem szokja a helyét, de utána nem annyira.

Idősebb korban az üvegre ugyan nem igazán tapadnak, de az aljzaton viszonylag magabiztosan úszkálnak napközben is.

Ez egy tipikusan fekete vizes hal, stresszes környezetben, (világos aljzat, sok fény...) sokkal rejtőzködőbb.

2021. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sok növény van, vas fák vanak benn és tőzeg kivonatot is használok mert a neonok is a barnásabb vizet jobb szeretik. vizen uszó növények is vannak a felszinen. Tény hogy az aljzat szürke apró kavics de ezzel nem tudok mit kezdeni.
2021. febr. 25. 16:00
 4/17 A kérdező kommentje:
Na most ki jött és az anubias leveleken, meg a talajon uszkált, de ha közel megyek még mindig vissza menekül a barlangjába. Remélem azért meg fog szokni egy idő után
2021. febr. 25. 16:02
 5/17 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Ne vess rá még keresztet.

Bár fiatal korban biztosan könnyebben alkalmazkodik a környezetváltozáshoz, de alapvetően éjszakai állat lévén nappal bujkál. Tehát az, hogy éjjel eszik, normális.

Idősebb korban az algát sem takarítják olyan serényen. Hány éves, egyébként?

2021. febr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Első én fel pontoztalak mert vicces amit irsz apám is igy hivta anyámat.

Azt mondja a régi tulaj hogy nyáron lenne 2 éve hogy nála van. szoval ki fejlett már. Megvan egy 8-10 centi uszókkal együtt szerintem.

2021. febr. 25. 16:25
 7/17 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
A kétéves anci fiatalnak számít még, nem lesz vele gond, szerintem.
2021. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem az alga miatt hoztam amugy hanem mert maga a hal tetszik. Nem igen van alga szerencsére az akvában.

Sajnálom inkáb szegényt nem akarom hogy stresszeljen féljen. ahogy irtam most délutánra már elő jött ma vettünk brokkolit és voltak rajta zöld levelek abból le forráztam neki és azt ette. de még mozgásra mindig vissza menekül a barlangba. remélem megszokik most már

köszönöm a válaszokat!

2021. febr. 25. 18:22
 9/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ez kicsit egyedfüggő is. Vannak amelyikek nappal is bátrak, vannak amelyikek abszolút nem de ne feledd ,hogy alapjaiban ez egy éjszakai/ szürkületi állat, természetes ,hogy nappal bujkál. Amíg eszik, nincs elváltozás rajta s normálisan viselkedik addig ne aggódj, majd megszokja a helyét. Az nagyon jó ha van barlangja s használja is mert így nem stresszel annyira ha tudja ,hogy van egy vagy több biztos pont ahova behúzódhat.
2021. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Van három barlang is de eddig csak a legkiseben láttam amiből kilóg a farka :)

Szerintem azt hiszi, hogy ha ő nem lát, akkor őt sem látni... mindegy, nem az eszéért hoztam.

Most már a világitás ki kapcsolt de valamennyi fény ráesik az akvára, vannak benn nagy fekete lapos bazalt kövek, a Karancsban gyűjtöttem, látom, hogy azon próbál kotorászni, szóval meg van, él, mozog. szerintem rendben lesz.

2021. febr. 25. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!