Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranymolly furcsa viselkedés,...

Aranymolly furcsa viselkedés, normálisnak számít?

Figyelt kérdés

Van egy aranymolly párom, a hím utólag került mellé, picit mintha sikerült is volna mellényúlnom, mert mintha más fajta lenne, felső úszója sokkal hosszabb a hátán és közel narancssárga, a nőstény meg citrom. A lényeg, hogy a hím sokszor napközben is eltűnik, és vagy elbújva alszik, vagy most a víz felszínén szűrőnél van kihorgonyozva és nem is nagyon csinál semmit. Nem pipál, csak úgy ott van. Aztán ha elkezd úszkálni működik, nem bukdácsol, hibátlanul úszik és normális a viselkedése. Csak így napközben elvonul hosszabb időkre és akkor ő most nincs. Lány molly az teljesen normálisan viselkedik, nem vonul el. Egy hónapja már bekerült. Ez normális volna?

Az akvárium társas, 70 L Juwel Primo. 24-25 fok.

2 aranymolly, 6 dánió, 7 neon, 1 algázó, 1 vitorlás, 1 cpo rák, és 1 kis potyautas csiga a lakosság.


Egyéb iránt jól vannak, vidámak, aktívak, egészségesek.



#molly #aranymolly
2018. jan. 31. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
nincs hozzászokva a pöcegödörhöz
2018. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%

Minden rossz, állatkínzás ilyen kicsi helyen tartani őket és így társítani, közel sem életképes környezet. A hím gondolom haldoklik.

[link]


Írd be egyesével a halaid neveit, nézd meg hány litertől lehet őket tartani, hány fokon és milyen egyedszámban. Szerintem innen már rájössz mi a helyzet.

2018. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jó ideje olvasgatom gyakorin az akvarisztikás kérdéseket információ gyanánt, és láttam mik mennek milyen hozzáállásokkal, úgyhogy nem lepődtem meg! Azért várok egy normálisabb választ is.
2018. jan. 31. 21:32
 4/15 A kérdező kommentje:
Jajj ne kezdjük el.. Olvastam eleget, egyedül a vitorlás hal ami kilóg úgy a sorból. Dánió 50 Liter, neon 70 L, Molly 90 L, ott lecsaltam egy 20-ast tényleg. Pusztuljak meg keresztre feszítve, nem? Csigának vagy az 1 szem rák ot kínzom? Még a hőfok is stimmel, 24-25 mindenkinek oké. Igen a diszhal.info-n.
2018. jan. 31. 21:37
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Akkor ne kérdezősködj. Vegyél még 8-10 halat
2018. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
40%
Megevett egy ruhamollyt :D
2018. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

El ne felejts belerakni még két csukát mert ők gyorsan megoldják a gondot, de ha még marad túlélő telepíts teknősbékákat is!

Igenis állatkínzás amit csinálsz, éld le az életed tíz négyzetméteren két négerrel, kilenc kínaival és három amerikaival, biztos jó lesz hiszen még élni fogsz egy ideig amíg van oxigén és nem ölitek meg egymást. Kb ilyen ez az egész akvárium.


De ha olyan nagyon jól utána olvastál (már az se állja meg a helyét amit írtál de mindegy) akkor válaszold meg magadnak a kérdést, mert biztos azért döglődik a halad mert olyan jó neki!

2018. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Első akváriumom, túlteljesítettem 1-2 ponton valóban nem tagadom, nagyon megtetszett az akvarisztika. Kezdő segítséget kaptam, de folymatjában tanultam bele igazából. Igazából rohadtul sért a hozzáállásotok, mert rengeteget olvastam, és én is megéltem, mikor az üzletben valaki kérdezgette mellettem, hogy miért halt meg a 10+ neonhala 20 literben (tán szűrő nélkül). Ezt megértem, csak nem sorolom magam ide. Én vettem az időt, és olvastam és tanultam és nem sajnáltam. Tesztcsíkot is vettem, hogy lássam a víz értékeit is, úgyhogy innen tudom,hogy pl nincs ammónia mérgezés sem..

Élő növények is természetes, hogy vannak benne. Zúzott bazalt lett az aljzat is, mert legtöbb hal azt szereti és érzi magát jobban biztonságban. Ezért nem lett páncélosharcsa sem, mert a bajszának árthat és így lemondtam róluk. Kapnak fagyasztott eleséget is bőven, ráknak külön eleség, felismertem a darakórt is, kigyógyítottam őket, mert üzletből való elhozatalkor felütötte a fejét persze. Stb, stb..


És mikor sok olvasás után nem találok erről információt, de nem leszarom, hanem igen is foglalkozom vele, és hát hülye ötlet volt, de ide jövök és akkor ilyen arroganciával, ahol lehet belekötnek (segítségnek mondva).. És a vicc, hogy azóta se jött a konkrét kérdésre egy tipp, információ sem, vagy tapasztalat, hogy másnak csinált-e ilyet, vagy, hogy esetleg tényleg létezik-e több fajta aranymolly, amit várnék egy tapasztaltabb akvarisztikával foglalkozó civilizált embertől...


Igazi magyar mentalitás és stílus.

2018. jan. 31. 22:05
 9/15 A kérdező kommentje:
*sötét aljzatot szereti, mielőtt még szétszedtek...
2018. jan. 31. 22:06
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

De hát most mondtuk meg hogy mi a baj. Nem jó az összeállítás, nagyon rosszul van összeválogatva és túl van telepítve, de oké, legyél lelkiismeretes, én meg akkor most leírom neked pontról pontra mi nem jó.


Tehát a molly kifejezetten szereti a meleg vizet, én 26-7 fok környékén tartom. A 26 már sok a neonhalnak, tehát már ez a két halfaj nem tartható együtt. Mollyt alapból nem tartunk párban, hanem egy hímre kb három nőstényt számolunk, és ezért is tartjuk őket 150 liter felett, mert nagy testű halak, akárcsak a xifók.


A neonoknak kicsi a 7 egyedes raj, ők jobban érzik magukat nagyobb rajban, ők még összeillenének a vitorlással, akiből szintén nem tartunk egyet, mert kisajátítja magának az egész akváriumot és a territóriumaként védi, terrorizálja a többi halat és támadja őket. Viszont vitorlást ahogy többet tartunk csak 150-200 litertől lehet.


Az algázó nem tudom mi, remélem anci és nem pleco, amit kb 500 litertől felfelé lehetne tartani.


Tehát mivel a molli van szarul gyanítom, hogy nagyon kevés neki a 24-5 fok, nagyon nincs jól mert amikor csak így lebegnek meg bujkálnak akkor betegek és halni készülnek.


Be kell látnod hogy nagyon rossz az összeállítás, értem én hogy utánaolvastál, de ez a bosszantó, hogyha utánaolvastál miért válogattál mégis majdnem úgy, mintha gőzöd se lenne a halak igényeiről? Én is olvastam mielőtt belevágtam, sőt, nem csak egy oldal szakirodalmát hanem az összesét amit találtam és összevetettem őket egymással, mert bizony vannak olyan eltérések amik miatt nem lehet csak egy oldalra hagyatkozni.


Nem szabad mindennek a minimum igényeivel próbálkozni, tehát ha valamire azt írják hogy szűkösen elvan 90 literben (mint a molly rászorult esetben, de nagyon kicsi neki a 90 liter amúgy) akkor nem úgy kell hozzáállni, hogy jaaa elvan az 70 literben is az a húsz liter csak nem számít. Érted mit mondok ugye? Hogy a minimum a béka segge alatt van és az emberek még az alá is lemennek, hogy hát csak nem számít már az a mínusz tíz-húsz liter.

Ez ugyanolyan, minthogy törvényileg a 30 van szabályozva, az a béka feneke alatt a legalja, kevés faj tartható benne és azokra is nagyon kell figyelni mert ilyen kicsi vízben nehéz biológiai egyensúlyt fenntartani, mégis jön ide hetente öt-hat kérdés, hogy 20-25 literben akarnak halat tartani. Amikor meg meg van mondva nekik hogy 30 a minimum jönnek ők is ezzel, hogy de az a 5-10 liter mit számít már! Na pont ugyanennyit, mint nálad jelen esetben.


Gondold át az egészet velük kapcsolatban, a darakór is azért ütötte fel a fejét mert valószínűleg amikor hoztad a halakat már akkor se volt minden rendben az akvában és el tudott szaporodni, így már az intő jel volt. Tervezd át és válj meg némely halaktól, legyenek kevesebben és olyanokat tarts amik illenek egymáshoz, azokból pedig a megfelelő egyedszámot.

2018. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!