Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen lámpát/izzót vegyek??

Milyen lámpát/izzót vegyek??

Figyelt kérdés

54 cm széles és 35 cm magas kb. 40 literes akvárium fölé szeretnék valami olcsóbb, de hatékony világítást.

Vettem egy 5000 ft-os kínai led lámpát, nagyon szép, de tápozás mellett is pusztulnak az Anubiasok. (Csak Anubias növények vannak benne)

Szeretnék egy olcsó, de jó megoldást találni, amíg nem tudok drágább lámpába invesztálni. Pl. asztali lámpa izzó? Házilag sajnos nem tudok barkácsolni..

Köszönöm szépen előre is a segítséget!


2021. márc. 6. 10:09
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
57%

Biztos ,hogy a fényben van a hiba? Az anubiasok általában nem igényesek se a fényre se a tápozásra. Gyenge-közepes fényerő (watt osztva literrel ez 0,3-tól 0,5 w/l-ig tart, illetve ugyan ez lumenben 10-20 lm/l-től 40 lm/l-ig) alatt megmaradnak. Viszont náluk létezik egy olyan betegség (azt hiszem vírusos eredetű) ami miatt szétmállik a rizómájuk s tönkremennek. Hallottam olyan eseteket ahol sok-sok anubiast elvitt ez a nyavalya.

Szóval ha amúgy vízkeménység (amire amúgy szintén nem kényesek, de azért szikes ne legyen), tápozás stb rendben van de mégis pusztulnak akkor lehet ez van a háttérben.

Illetve lámpából szinte bármi jöhet ami 6000-6500 kelvin körüli s megközelíti a közepes fényerőt.

2021. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Lehet hülye kérdés, deca rhizomákat ugye nem temetted be?
2021. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem temettem be, mindegyik vasfára van lazán kötözve, vagy csak bedugva.

A víz nem szikes, TF tápokat és Liqui Carbo-t használok.

Ezt a lámpát vettem:

[link]

2021. márc. 6. 14:10
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
52%

Egyébként pont nemrég volt egy hasonló kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Érdemes lenne megnézned mert egy másik válaszoló több jó lámpát is linkelt.

2021. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
77%
Az anubiasok másik nagy ellensége az alga ami megfolytja és berohasztja a növényt. Érdemes néha kivenni ( akár a fával együtt) és akváriumból vett vízben egy szivaccsal letörölgetni a leveleit. Kíméletesebb algairtóban is megfürdethető pár napig karantén akváriumban de az eredeti vizében. Közvetlen folyékony CO2 adagolása is hatásos lehet. Durvább szereket nem sorolok de kellő óvatossággal és hígítással ezek is használhatóak lennének. Szükséges lenne gyorsan növő növényzettel együtt telepíteni így azok némileg gátolnák az algásodást. Az alga a szabadon hagyott gyökérzetét is megfojthatja.
2021. márc. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!