Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy-két halat beteszek egy...

Ha egy-két halat beteszek egy olyan akváriumba, aniben még nincsen levegőztető,stb, csak egy sima üveg, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

2021. márc. 11. 06:19
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mégis miért tennél ilyent? Amúgy sok minden előfordulhat attól függően, hogy milyen körülményeket és vízminőséget tudsz biztosítani a szűrés nélkül. Arra van a legkevesebb esély, hogy jól fogja magát érezni. Nem lehetetlen dolog ez de nem kezdőknek való feladat mert sokkal több odafigyelést és törődést igényel mint egy jól szűrt akvárium. A növényzet és a gyakori kis léptékű vízcserék sokat javítanának a helyzeten de így sem ajánlom hosszabb távon így tartani őket, legalább egy ventilátor kellene ahhoz, hogy mozogjon a felszín némiképp. Na jó, nem adok tippeket mert ez már nem akvarisztika hanem baromság. Ne tegyél ilyent, tessék venni egy szűrőt és növényeket is.
2021. márc. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 molnarmarcell21 válasza:
49%
Teleszrják a vizet, lassan elmegy belőle az oxigén és megfulladnak :)
2021. márc. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
95%

“Ha egy-két halat beteszek egy olyan akváriumba, aniben még nincsen levegőztető,stb, csak egy sima üveg, akkor mi lesz?”


Hogy mi lesz? Hát, ha szoktatás nélkül rakod bele akkor hamar sokkot kapnak a hőmérsékletkülönbség miatt, de ha attól nem akkor majd a keménység különbsége miatt. Ha véletlenül ezt is túlélik akkor az akvárium méretétől és az adott halfajtól függő ,hogy meddig húzzák. Pl: “párliteres gömbakváriumban 2 aranyhal” kaliberű felállásban 0 gondozás mellett akár órák, de rosszabb esetben napok-hetek alatt kimúlnak. De egy 200 literes akváriumban egy betta lehet tovább húzná. Nem azért mert jó neki minden nélkül hanem azért mert labirintkopoltyúsként jobban bírja az oxigénszegény környezetet s kis teste lévén tovább tart mérgekkel megtelítenie egy 200 literes üveget. Ha sikerül legalább 2 évig életben maradnia akkor akár még azt az illúziót is keltheti ,hogy jól érezte magát (bár ha fűtő meg tető sem volt akkor napok alatt elviszi egy megfázás).

Tehát ez mindenhogyan állatkínzás. Ha komolyan akarsz akvarisztikával foglalkozni akkor abban szívesen segítek/ segítünk.

2021. márc. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, minden képpen akarok akvarisztikával foglalkozni! Nagyon szeretnék itthonra egy akváriumot, szépen "feldíszítve", csak kell még pár nap hogy meglegyen a pénz is rá, meg az akvárium (szállítás) haza.


Én ezt néztem ki, ezt szeretném itthonra:


[link]


És én ebbe szeretnék venni egy Bettát, és ha lehet 1-2 más halat (ha tényleg lehet). Bár tudom nem nagyon van el más halakkal, de volt aki azt mondta, lehet mellette más hal is. De nem ez a fontos most, hanem hogy ebben jól fogja érezni magát a Sziámi harcos hal (mondjuk egyedül)???

2021. márc. 11. 12:11
 5/6 A kérdező kommentje:
((Amúgy csak most találtam egy boltot, ahol nagyon szép bettákat árulnak, és amíg nincs meg ez az akvárium, addig vettem volna meg a halat, és egy kb 20 literes üvegben tároltam volna addig, kb pár nap-1 hét-ig. Ezért volt a kérdés...))
2021. márc. 11. 12:17
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Na akkor kezdjük mondjuk ott ,hogy kis túlzással egy kő leesett a szívemről mikor láttam ,hogy még csak tervben van minden s nem az a válasz ,hogy “már megvan ez a szett s van benne 3 aranyhal, 2 guppi, 1 betta s 5 valamilyen hal meg tapadós harcsa. Miért döglik meg minden nap egy hal?”.


Így elöljáróban pár szót:

A szettek rendszerint gyengén vannak felszerelve pedig nagyon kecsegtető ,hogy ennyi mindent adnak. Jobb ha külön veszel mindent, bár egy-egy jobbfajta szett azért elvileg elbír egy bettával meg néhány igénytelenebb növénnyel, de na.


Betta tényleg nehezen társítható a habitusa és magas hőigénye (26-28 fok) miatt. Ami szóba jöhet az elsősorban talajlakók mint a panda páncélosharcsa. Velük 60 litertől tartható, abba mehet minimum 6 panda, 54 liter elég határeset. Nagyobb corydoras fajok kb 80 litertől tarthatóak.

Vízközt úszó fajokból érdemes békés fajokat keresni, pl: ékfoltos razbórákkal gyakran látom illetve a vörös neonhal hőigénye miatt is jó lehet. 80-100-120 litertől már tartható ilyesmi halakkal.

Kerülni kell az agresszív, csipkelődős és/vagy territoriális és/vagy fátyolos úszójú halakat. Egy akváriumban csak egy hím legyen, nőstényekkel együtt kb 80-100 litertől lehet de ha nem akarsz szaporítással foglalkozni akkor bőven jól elvan magában a hím.


Szeretik a lassú sodrású esetleg pangó vizet (mert rossz úszók, ezért jó náluk az akasztós szűrők is), s a dús növényzetet, főleg a felszínit mert elsősorban felszín közelében mozognak., pl: békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha, hínárfélék lebegtetve hagyva stb. Talajra mehetnek kisebb cryptocoryne és echinodorus félék, illetve anubias-ok, egyéb mohák stb. Ezek mind megelégszenek közepes fényerővel is (ami watt osztva literrel 0,4-0,5 w/l illetve ugyan ez lumenben 20-40 lm/l).


Szűrésről röviden tömören annyit ,hogy a gyári ajánlás alsó határa a mérvadó, pl: ha egy szűrő gyárilag 60-120 literre ajánlott akkor az ~60 litert tud megszűrni, illetve a szűrőtöltetet/ szivacsokat ne csap alatt mosd ki hanem akváriumból való vízben.

Mielőtt megérkezik a hal 3-4 hetet kell járatni az akváriumot úgy mintha hal is lenne benne a lebontó (nitrifikáló) baktériumok miatt. Ezért is rossz ötlet ha előre veszed a halat.


Még annyi ,hogy az akvárium fedett kell legyen mert ha hidegebb levegőből “kortyolnak” mint amilyen meleg a víz akkor könnyen megfázhatnak.


Nagyvonalakban a fontosabb pontok kb ennyi. Még annyi ,hogy még mielőtt bármit megveszel ezeket olvasd át:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!