Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium szakèrtők tudtok...

Emily25 kérdése:

Akvárium szakèrtők tudtok nekem gyorsan segíteni?

Figyelt kérdés

Ma takarítás közben észre vettem hogy az egyik Guppy szül,egy kis halacskàt làttam hogy süllyed a kavicsok felé .

Ahogy tudtam rohantam a hàlòèrt hogy gyorsan ki tudjam kapni őt nem tartott tovább 3 másodpercnél de amire oda értem a többi hal már a kavics felett volt és csipegettek a kis halat kerestem de már nincs meg gondolom azonnal bekaptàk.

Most azt a Guppyt kivettem egy vödörbe elkülönített hálóban van amit azelőtt a kicsiknek vettem ,a háló aljára lyukakat csináltam hogy a kicsik ki tudjonak menekülni ha véletlenül még szülne és így nem tudja megenni őket mert ő maga nem fér ki a lyukakon.

Eltelt egy óra de semmi.

Azt szeretném kérdezni hogy szülhet e még vagy meddig tartsam külön fogalmam sincs hogy mit csináljak kezdő vagyok.

Azt sem veszem észre hogy terhes e vagy nem a hal.


2021. márc. 11. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rakd vissza az akváriumba, többet ártasz a halálra stresszeléssel. Lehet, hogy már csak az utolsó halat láttad, hogy megszületett, de az is lehet, hogy pont a takarítás, rakosgatás, környezet változás, stb stresszelte be annyira, hogy leállt a szülés.

És, akkor mi van, ha fog még szülni, a természetben is 1000 utódból 1 éri meg a felnőtt kort. Ez a természet rendje, ha megeszik, hát megeszik.

Havonta fog neked szülni 20-30 kishalat, nemsokára az lesz a gondod, hogy kerüld el a beltenyészetet, meg a túlszaporodást, nem az, hogy megesznek néhányat.

Egyébként se vagyok híve ennek a szülőketrecnek, még akváriumon belül se igazán.

2021. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Az 1-esnek igaza van. Rakd vissza s inkább örülj annak ,hogy ha feleszik a szaporulatot. Dús növényzet mellett amúgy is megmaradhat néhány. Hónapokon belül kinövik az akváriumot s még ingyen sem kell szinte senkinek.

Illetve mivel kezdő vagy ezért:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azòta màr vissza raktam mivel magam is èszre vettem hogy nem szül és nem is érzi magát biztonságban nem kellett hozzá túl nagy szakértelem de nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2021. márc. 11. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!