Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aulonocara fire fish nőstényem...

Aulonocara fire fish nőstényem az ikráit a szájába vette. Az akváriumba három ilyen sügér van ebből egy hím. Mi lenne a teendő a kicsik megóvására. Van ezen kívűl egy üres működő 40literes akváriumom érdemes lenne át tenni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 19:51
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem szükséges sőt szerintem felesleges stresszel járna az áthelyezés még akkor is ha a tartó akvárium vizével töltöd fel. Sokan kiköpetik az anyával a kishalakat de ehhez azért kell némi gyakorlat és ez a művelet is elég nagy stresszel jár, tény, hogy így marad életben a legtöbb kishal ha megfelelő időben végzik. Én a természetre bízom és azt tapasztaltam, hogy erőteljes menekülni jól képes korban engedi el őket az anyjuk. Sok bújót biztosítottam és mohát, tüskéshínárt telepítettem, szinte veszteség nélkül megmaradnak pedig közel 30db mindenféle korosztályú hal közé születnek. Nem tapasztaltam, hogy konkrétan vadásznának a kicsikre de mint írtam óvatosak és jól menekülnek. A többi sügér sem hajszolja őket, mint pl rot-rot, aranysügér, nyasszai sügér, vérvörös tarkasügér. A heti 30% vízcsere és jó szűrés mellett nincs más teendő, ha a fent említett növényzetet telepíted és van bújásra alkalmas helyek.
2021. márc. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!