Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tarthatnám 26°C-on?

Hogyan tarthatnám 26°C-on?

Figyelt kérdés
Tönkre ment a fűtőm, ezért rendeltem újat, addig a halakat áttettem egy 60l-es akviba. A fűtő megérkezett, de törötten. Nem akarom őket tovább abba a kis akváriumba hagyni, így kérdés az, hogy hogy tudom megtartani a 26fokot, amíg újra küldik az árut?(Bizonytalan, hogy a héten megjön). Csak egy 50w-os fűtőm van, ami édes kevés.

2021. márc. 29. 14:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy kb 200liter vìzről van szó, amit fel kell fűteni.
2021. márc. 29. 15:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen halaid vannak és az 50w-osssl milyen melegen tudod tartani a 200 literes aksit?
2021. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam, hogy milyen melegen tudom tartani, de mivel ahhoz egy 150-200w-os kell így elég nehéz lenne azt melegen tartani egy 50w-sal. És itt mindegy milyen halaim vannak, nem ez a lényeg.
2021. márc. 29. 16:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De a hal az annyiban lényeges, hogy van amelyiknek nem akkora probléma, hogyha 1-2 napig hűvösebben tartod, mint az előírt, hogyha a hőmérséklet fokozatosan csökken, és ha fokozatosan növeled majd vissza...
2021. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ez nem 1-2 nap lenne, ahogy halad az egész.

Aymonieri,pandaharcsa,rózsalazac.

2021. márc. 29. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz nekik semmi bajuk, ha pár napig 23-24 fokos a víz.
2021. márc. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tedd csak bele bátran azt az 50W-os fűtőt a 200-literesbe ha fűtött a szoba még sok s lehet folyamatos üzemben. Igaz, hogy kell neki egy nap mire felmelegíti max ra tekerve de csak 4 fokot kell emelnie egy kb 22 fokos helyiségben azt meg simán tudja. Ellenőrizd hőmérővel a víz hőmérsékletét és vigyázz, hogy a halak közel azonos hőmérsékletű vízbe kerüljenek. Még a melegebb vizet kedvelő halak is jól viselik a hűvösebb vizet ha fokozatos a lehűlés.
2021. márc. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!