Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 112 literes akváriumba az...

Egy 112 literes akváriumba az jó szűrés ha bele rakok egy diversa claro 1000 és egy Aquael fan 1 plust nagyobb szűrőszivaccsal?

Figyelt kérdés
Növényes akvárium, neonhalakkal, harcsákkal, lazacokkal.
2021. ápr. 7. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szűrőből nem értem, minek a második. De halból sok lesz az egy 110-es tartályba.
2021. ápr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon gyatra már ne haragudj. A kettő árából inkább vegyél egy Eheim Liberty 200-ast, ami egy akasztós szűrő. Halkabb is sőt szinte hangtalan ha beáll ellenben a belső szűrőknek van egy jellemző hangja.

Megtöltöd Mátrix Troppal, meg egy szivaccsal és tökéletes.

[link]

2021. ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És egy olyan akváriumra hogy teszem rá aminek van teteje? Mert a tetőt le nem veszem. Akkor inkább mondjon egy erősebb belső szűrőt/szűrőket.
2021. ápr. 8. 11:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Pl.:

[link]

2021. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is sok a hal és ezzel a két szűrővel csak a szarnak adsz egy pofont.


A szűrőknek két fontos jellemzője, van:

1. adott idő alatt mennyi vizet képes átforgatni

2. mekkora szűrő hasznos térfogata, azaz mennyi szűrőanyagot tudsz benne elhelyezni, aminek a porozós felületén megtelepednek a szűrőbacik, amelyek a halak számára mérgező ammóniát, nitritté majd nitráttá bontják (utóbbi csak nagy mennyiségben mérgez, ezt és egyéb nyomelemeket tartod karban heti részleges vízcserékkel)


Szóval... két kis szar szivacs nem fogja neked ezt akváriumot elég szűrőbacival ellátni.


Amit tudok ajánlani:

* Eheim 2413 Biopower 240

* Eheim Aquaball 180 plusz egy rekesszel megdobva (elbírja, ugyanaz a powerhead hajtja, mint a Biopowert)

* Eheim Pickup 200

ÉS a tervezett állomány megnyirbálása. Mint ahogy te is olvastad, a csapathalaknál mindig van egy minimum ajánlott létszám, ez általában 5-6 egyed / faj, de ha megfigyelted, maximum létszám nincsen megadva. Ez azért van, mert ezek - az ésszerűség és az akvárium kapacitásának határán belül - minél nagyobb bandában vannak, annál jobban érzik magukat. Ha belsővel szűrsz, akkor kb. 5 cm hosszúra növő csapathalból 14-15 bír el az akvárium, plusz valami nagyobbacska halat. Tudom, mert én is ilyennel szívok.

Ha ragaszkodsz a több fajhoz ÉS amennyiben a csapvized paraméterei engedik, akkor el lehet gondolkozni a kisebb méretű csapathalakon, úgy mint: parázslazac, hamis/zöld neon (Paracheirodon simulans), törpe páncélosharcsa. Ők ilyen 2-3 cm-re növő szöszmösz halak, a méretük miatt alapból 8-10 fős csapat kell ahhoz, hogy ne stresszeljék szét magukat. Ammónia termeléssel nagyjából ugyanott vagy, mint a 14-15 5 cm-es hallal. (Hasonló, sok kis hal nagy helyen logikával működik Rachel O'Leary egyik 280 literes akváriuma és nem néz ki rosszul: https://www.youtube.com/watch?v=KnLS8D-D0R0)



De leginkább azt tudnám ajánlani, egy vegyél egy normális külső szűrőt. Tudom, hogy drága, de megéri, mert nem lesz egy ronda nagy doboz az akváriumban, nem fogja az úszóteret a halaidtól cserébe viszont nagyobb felületet biztosít a szűrőbaciknak, mint bármelyik belső szűrő.

2021. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!