Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért fél tőlem a halam? Az...

Miért fél tőlem a halam? Az egyik halam mostanában annyira paranoiás, hogy konkrétan közel megyek az akváriumhoz, és mintha megőrült volna, elkezd gyorsan úszni, neki megy sz üvegnek, és mintha ki akarna ugrani a vízből, hogy elmeneküljön előlem.

Figyelt kérdés

Remélem nincs semmi baja, de konkrétan megszállottan viselkedik amikor egy kicsit is megközelítem az akváriumot. Aranyhal.

Az akváriumban nincs zsúfoltság, 60 literes akváriumban 2 hal van. Nem rég halt megy egy másik aranyhalam, nem volt beteg, csak valahogyan beütötte az oldalúszóját (pedig nincs semmi éles tárgy az akávriumban).

Eddig sosem féltek tőlem a halaim, semmitől se féltek, nem is voltak stresszesek. Ami még érdekes, hogy a testvéremtől nem félnek.



2021. ápr. 8. 16:30
 1/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%

Nem tudom mi lehet a konkrét oka, de az holtbiztos ,hogy kicsi nekik az akvárium. 60 liter 1 aranyhalnak se elég. Kb 150-200 litertől tartható (legalább is az akváriumi változatok) s ekkora helyre mehet kb 3 max 4 hal. S ne mond ,hogy most “jól vannak, nincs semmi baj” mert biztos vagyok benne ,hogy ekkora helyen nem fognak 20-30 évet élni. Ha esetleg nekem nem hiszel akkor higgy a szakirodalomnak:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
De bizony zsúfoltság van és ha még egy megdöglik akkor is az lesz. Azért lehet stresszes mert ahogy nőnek úgy lesz egyre szűkebb a hely és egyre terheltebb a víz. Eljött az ideje egy nagyobb akvárium ( min 300-liter) és egy komoly külső szűrő megvásárlásának és persze 2-3 társ is jól jönne mivel csapatban érzik jól magukat. Ha erre nincs lehetőséged akkor el kell őket ajándékozni valakinek aki rendelkezik nagy akváriummal, v mélyebb kerti tóval és teleltető akváriummal. 60 literes akváriumot igénylő halakat válasz ha csak ekkora helyed van.
2021. ápr. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!