Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel etessem az újszülött...

Mivel etessem az újszülött bettáimat (sziámi harcoshal)?

Figyelt kérdés
2 napja születtek meg az első kisbettáim,és nem vagyok biztos abban, hogy mikor és mivel kezdjem el őket etetni. A kisállatkereskedésben nem volt lehetőségem keltethető sórákok beszerzésére, ez probléma lehet? Van bekészítve fagyasztott vörös szúnyoglárva valamint fagyasztott sórák. Bármi vélemény, hogy ezeket milyen mennyiségben adjam nekik (ha egyáltalán megeszik), vagy mi mással próbálkozhatnék még? A válaszokat előre is köszönöm!

2021. ápr. 8. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Hát, ezeket az eledeleket ők nem tudják megenni...

Próbálhatsz folyékony ivadékeledelt, pl. a JBL-nek van a NobilFluid, nekem ezt sok ivadék szívesen ette, illetve keményre főtt tojássárgáját is szoktak kevés vízben feloldani, és abból egy cseppet adni nekik, de ez elég erősen szennyezi a vizet, szóval tényleg csak minimális mennyiségben.

Illetve alapból papucsállatkát szoktak nekik tenyészteni, amíg nagyon kicsik, de arra viszont rá kellett volna készülni, nem tudom, hol tudnál most hirtelen beszerezni... a természetes vizek szerintem most hidegek még hozzá, de lehet, hogy tévedek.

2021. ápr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hogy mikor kezdd őket etetni: amint elúsznak. Kelés után még kell nekik egy 2-3 nap, de amint elúsznak, lehet őket etetni. Az első kb. 2-3 hétben nagyon fontos az egyenletes vízhőmérséklet nekik, mert igen könnyen megfáznak, és azt nem fogják túlélni. Frissen kelt sórákot szerintem az elúszás után kb. egy héttel tudnak már megenni, szóval még nem késő szerintem beszerezni nekik.
2021. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Amíg beszerzed az ivadéktápot addig a fagyasztott sórákból tudsz aprítani nekik. Kiolvasztás után egy borotvapengével kellő méretűre vághatod, legyél alapos és aprítás után egy kis szűrőben mosd át. Száraz tápból is adhatsz púder finomságú morzsalékot beáztatás után. Tojásport csak végső esetben, minimális mennyiségben és gyakoribb részleges vízcserék mellett szabad csak adni max 1-2 napig. A Vízoszlop magassága ne legyen több mint 10-12cm. A kishalakat 3-4 óránként etetni kell és a vizet is folyamatosan frissíteni kell, vigyázva a hőfokra, természetesen maradék kaja nem maradhat sokáig a vízben. Az akváriumot árnyékolni kell és nem ártana egy kevés májmoha a felszínre. Próbálj szerezni sórákpetét és ha kikeltek azonnal etethetsz vele, érdemes több fázisban keveset keltetni, hogy folyamatosan etethess.
2021. ápr. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!