Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy Aquael turbo filter 1000...

Egy Aquael turbo filter 1000 professonal el tud vinni egy 112 literes akváriumot? ( vagy egy Aquael turbo filter 1500 professional )

Figyelt kérdés
Növényes akvárium lesz. Lazacokkal, harcsákkal, algaevő.
2021. ápr. 8. 20:26
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%
Figyelj, nem akarok kötekedni de ez már a sokadik ilyen kérdésed. Az előző párnál is sok jó s hasznos tanácsot kaptál, azokkal mi a baj?
2021. ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De igazad van nagyon jó válszokat kaptam amiket meg is köszöntem és mivel vannak még gondolataim meg akartam osztani de a másik helyre már annyi üzenetet kaptam hogy nem tudtam melyik válasz melyik kérdésemre jöt ezért inkább csináltam egy új kérdést!
2021. ápr. 8. 21:29
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként igazad van mert nagyon jó válaszokat kaptam újra kiemelem csak gondoltam egy teljesen új lapon egyszerűbb lenne a beszélgetéseket folytatni.
2021. ápr. 8. 21:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kérdésre én válaszolgattam, jogos, hogy külön új kérdésként feltetted ezt, mert több szem többet lát, és ez egy konkrét típusra való rákérdezés. Ahány troll kérdés van a gyakorin, inkább azokat kéne kiszűrni...


Csak az a baj, hogy az aquael valahogy mostanra kiment a divatból. Régebben népszerűbb volt, de aki aquaelt használt, az is kisebb medencékben használta 99%-ban a Fan széria valamelyik tagját.

Nem is igen volt a boltok kínálatában se ez a turbo változat, és akkoriban ez a netes vásárlás még nem volt olyan elterjedt.


Szóval nem tudom miért, de ez a turbo filter valahogy nem igazán került be a köztudatba, pedig én is kiszúrtam már régebben, hogy egész ötletes, és praktikus konstrukció.

Az előző kérdésnél szimplán azért nem ajánlottam, mert egyszerűen nem jutott eszembe.

A lényeg, hogy valamiért nem terjedt el, ezért nem kapsz választ, mert nagyon kevesen használnak ilyen szűrőt, nincs az embereknek vele gyakorlati tapasztalata.


Ha ilyet vennék, akkorát vennék, amekkora befér az akváriumba.

Nyilván a 40 centis magasságból le kell venni az aljzatot, nem is töltöd tele az aksit, meg a szűrőnek is 1-2 centivel víz alatt kell lenni, úgyhogy az 1500-as nem is férne bele, csak az 1000-es.


Csak azt tudom mondani, mint az előző kérdésnél, ha kicsit óvatosabban bánsz a hal létszámmal, akkor elvileg jónak kell lenni ennek a szűrőnek.

Illetve a gyári szűrőanyag kérdéses, mennyire hatékony. Ha gagyi sima falú kerámiahenger van benne, ki kell cserélni valami hatékony biológiai szűrőre.

De akár egy kis adag kémiai szűrőanyagot is bele lehet rakni, pl purigent.

2021. ápr. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!