Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kissé dohos szaga van az...

Kissé dohos szaga van az akvárium vizének, de mitől?

Figyelt kérdés

Első akváriumom, egy (elvileg) standard méretű 112Literes.

A szakirodalom szerinti 4 hetes bejáratás után került bele 5db sávos díszcsík, majd 1 hétre rá 15db galaxy razbóra. Van külső és belső szűrés is, hetente körülbelül a víz negyedét cserélem. A víznek kissé dohos szaga van, vízcsere után enyhül, de akkor is érezhető.

Ez normális?



2021. ápr. 20. 13:52
A kérdező szavazást indított:
akvárium
Víz
Szag
13 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, véletlen rosszul tettem fel a kérdést, nem akartam szavazást, remélem javítja az admin.
2021. ápr. 20. 13:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi gond nincs ezzel. Nekem is van egy kis "tó szaga" az aváriumnak, de amúgy minden jól működik benne.
2021. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Zárt tetejű? Ha igen akkor hagyd szellőzni (pl: nyitva hagyod az etetőnyílást/ nyílásokat) mert lehet ,hogy csak a víz fölötti levegő poshadt be egy kicsit.
2021. ápr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as : van teteje, de van 3-4cm-es szellőző rész, ahol a szűrő ki és bemenő csövei vannak
2021. ápr. 20. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:
5%
Én a helyedben örülnék hogy covid időszakban érzem a szagokat.🤦‍♂️ Külső és belső szűrők, szerinted kik laknak bennük, állatok, növények, gombák? Ha csak ammóniát ennének és nitrátot ürítenek akkor ufók lennének. Valamiből nekik is kell fehérjéket építeniük aminek vannak melléktermékei.
2021. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!