Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elpusztult a hugom aranyhala....

Elpusztult a hugom aranyhala. Nem tudjuk mitől, kicsit ugyan már öregecske volt de még azt hittük élni fog pár évet. Megmondjuk neki vagy gyorsan szerezzek egy ugyanolyat?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 13:33
A kérdező szavazást indított:
Igen mondd meg
Szerezz másikat
Egyéb
30 szavazat
 1/1 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szerintem inkább mond el neki. Persze erre lehet rosszul fog reagálni (nyilván függ attól is ,hogy hány éves de érzésem szerint olyan 12-14 alatti lehet a húg ha nem mered ezt elmondani) de inkább sírjon egyet minthogy kiderüljön ,hogy be akartátok csapni s ez hatással lehet a későbbi kapcsolatotokra (még akkor is ha “ez csak egy hal”). Legalább is szerintem megvan a helye a “kegyes hazugságnak” de ez nem az mert ha csak egy kicsit is más lesz az új hal akkor hamar kiderül. Csak finoman, az “ő szintjén” kell tálalni s akkor megérti.


Most kicsit off mert nem kérdezted de szerintem beszéljünk egy kicsit a tartási körülményekről. Az aranyhalak simán élnek több mint 10-20 évet, a világrekorderek 40+-osok. Társas halak s nagy helyet igényelnek. Ha van legalább 2-3 aranyhal egy akváriumban akkor már jól elvannak, tartásuk olyan 150-200 litertől kezdődik (legalább is az “akváriumi” -átlag 15-20 cm hosszú- változatoknak. A “tavi” 30+ cm hosszúaknak inkább kerti tó kell ami lehetőleg egy nullással nagyobb mint az említett akvárium). Ezzel együtt erős szűrés kell mert sokat piszkítanak. Hidegvíziek tehát olyan 18-20 fok körül érzik jól magukat, azaz az átlag 22-24 fokos szobahőmérséklet hosszútávon kicsit sok. A kajájuk főleg főt/ forrázott zöldségek legyenek, néha kiegészítésként tápok.

Ajánlott oldalak:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!