Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kissé túltelepített akvárium,...

Kissé túltelepített akvárium, túlméretezett szűréssel működhet hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Egy barátomtól kaptam egy akváriumot(megunta).

Eheim 2217-es szűrő van hozzá, tm30-as szivacs és perlon van benne. 63L az akvárium, viszont kissé túl van telepítve. Jelenleg van benne 16 amanda lazac 6 panda páncélos harcsa 1 növendék algaevő harcsa és néhány red cherry garnéla(nem tudom pontosan mennyi)

Ez így mennyire életképes hosszabb távon?

A másik kérdésem, hogy van hozzá egy wrgb ledes világítás, 32watt összesen 2240lumen fényerővel, ez elég igényesebb növényeknek is? Most csak gyorsan növő gazok vannak benne.



2021. máj. 17. 12:37
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Mármint ez a szűrő?:

[link]


Ez teljesen jó lenne. Ami a telepítettséget illeti ha az “algaevő” anci/ közönséges algaevő akkor őt kellene elajándékozni s máris jobb a helyzet, amúgy is szűk neki a hely már önmagában is.


A fényed ha jól látom eléggé közepes erősség, kb 0,5 w/l illetve 35 lm/l, tehát sok növénynek elég. CO2 igényes high tech-hez kissé kevéske ez a fény szóval ami csak abban maradna meg annak nem elég de szinte minden másnak talán jó lesz.

2021. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen , arról van szó amit belinkeltél.


Akkor jól értem, hogy elpasszolom az algaevőt, akkor jó vagyok?

+ 1 kérdés elegendő nekem a tf planter növénytápsó vagy kell a tf macro is?

Új project az édesburgonya csíráztatás az akvába.

2021. máj. 17. 13:27
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Akkor jól értem, hogy elpasszolom az algaevőt, akkor jó vagyok?”


Hát, mondjuk azt. Kicsit számoljunk utána alkalmazva az “1 cm hal= 1 liter víz” irányelvet/ ökölszabályt (ki hogy hívja, minden esetre nem kőbe vésett pontosságú technika de ekkora halaknál jól alkalmazható). Az amanda lazacok kb 2 cm-esek tehát 2 liter víz halanként, a pandák sacc/kb 4 cm körüliek tehát 4 liter, plusz garnélák amire én +2 litert szoktam számolni ha relatív kevés és kistestű gerinctelen is van. Tehát anci nélkül (16x2)+(6x4)+2=58, az akváriumban meg van kb 50-55 liter víz s mindez egy legfeljebb 100 literig szavatolt külső szűrővel. Kicsit határeset de működőképes mivel szerencsére egyik hal sem nagytestű ,hogy egységnyi idő alatt sokat piszkítson, a szűrő is mondhatni kissé túlméretezett s bár nem írtad milyen növények vannak csak azt ,hogy gyors növésűek ami szintén segíti a helyzetet, főleg ha sűrű a növényzet. Persze mondom, anci nélkül mert vele együtt számolni kell egy 12-14 cm hosszú sokat zabáló=sokat piszkító hallal aminek már eleve kissé szűk egy 63 literes. Szóval ha őt elpasszolod akkor rendben vagy. Ha még tervezési fázisban lenne az állomány akkor azt mondanám ,hogy elég 12 legfeljebb 14 amanda is, de így sem veszélyes.


“+ 1 kérdés elegendő nekem a tf planter növénytápsó vagy kell a tf macro is?”


Ehhez tudni kellene a növényzet milyenségét és mennyiségét is, de ha közepes fényerőhöz passzoló növények vannak akkor bőven jó a Planter a halak mellett. Tápozásról annyit ,hogy a gyári ajánlás kb felével kezd s ha hiánytünetek lépnek fel 1-2 héten belül/ után (és ez micro esetleg kálium hiány) akkor picit emelsz, ha többlet van akkor visszább veszel s idővel be tudod lőni ,hogy pontosan mennyi kell az adott akváriumba. Talán pontosabb segítséget tudsz kapni a “Növényes Akvaristák Közössége” illetve a “LowTech Akvakertész Közösség” facebook csoportokban.


“Új project az édesburgonya csíráztatás az akvába.”


Ilyet egyszer én is csináltam, meg tervezem is újra :D Azt viszont nem tudom ,hogy ez pontosan mennyire szól bele a növénytáp-háztartásba. Azt hiszem a burgonya főleg nitrogénvegyületekből táplálkozik, de lehet ez főleg a gumónövesztésnél (tehát úgy értem mikor új burgonyákat növeszt) lényeges.

2021. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Papíron elég lehet, de úszótér is van annak a halnak? Mert ha tele van rakva nagy dekorelemekkel az eleve csökkenti a térfogatot, és a szabad helyet is. Nem jó a túlzsúfolt, esztétikailag sem. Csak átmenetileg, ha mondjuk a másik hely még nem áll készen, de ha jól értem nálad le fog csökkenni a vízszint és
2021. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!