Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera Aqua Test Szett (pH, GH,...

Sera Aqua Test Szett (pH, GH, KH, NO2 )?

Figyelt kérdés

Valaki ismeri a címben feltüntetett cseppteszt szettet? vélemények?


Van cseppteszt amit ajánlanátok? Nem kell szett legyen, de gondoltam egyszerűbb egyben venni. pH, GH, KH, NO2 csepptesztek kellenének


köszi a válaszokat:)



#akvárium #PH #GH #cseppteszt
2021. máj. 31. 13:38
 1/5 Skid05 ***** válasza:
100%

Magam részéről nitritet nem mérnék, a nitrát hasznosabb lenne, amúgy a Sera tesztje talán pont a legjobb a piacon. pH-t ugyancsak nem mérnék még cseppteszttel sem, digitális pH mérővel van értelme, ha vki el akar mélyedni a pH témában, átlag akvaristának felesleges.

GH/kH-ra meg ott van a jó öreg neptun teszt, ami nem egy laboros prémium kategória, de a célnak megfelel pár száz forintért.

2021. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A neptun tényleg sokkal olcsóbb de nekem sokkal másabb eredményt mutatott mint a sera úgyhogy inkább az útóbit ajánlanám mégha drágább is.
2021. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ilyen tesztkészletet vettem, és meg vagyok vele elégedve teljesen.
2021. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerintem megveszem akkor ezt a készletet.

#1, én úgy tudom a nitrit veszélyesebb, mint a nitrát..? Miért lenne érdemesebb inkább nitrátot mérni?

2021. máj. 31. 19:33
 5/5 Skid05 ***** válasza:
100%

#1 vagyok,

A nitrit valóban sejtméreg kis koncentrációban is, éppen ezért az értéke nem lehet más, mint 0, egy átlagos cseppteszttel legalábbis. Viszont ha már veszély, akkor az ammónia még előbb áll a sorban egy átlag lúgos kémhatású édesvízi akvában, és az oxidációs sorban is a nitrit előtt áll. Valójában nagyon egyszerűen megelőzhető bmelyik jelenléte a vízben, pár egyszerű szabály betartásával, éppen ezért már régen rossz ha méregetni kell.


Ami a nitrátot illeti már más a helyzet, mindig lesz a vízben, kell is, hogy legyen, a flóra elsődleges lételeme, átlagos feltételek mellett nem alakul tovább, halmozódása jelzésértékű. Léptéke éppen ezért informatív az akva biológiai egyensúlyát illetően, azaz ha gáz van a flóra-fauna (ideértve a bacikolóniát is) arányával az elsősorban a nitrátban fog kiütközni (lásd algásodás okai). Mire a nitrit mérhetően megjelenik a vízben, addigra a nitrát értéke vagy már elszállt vagy stabilan rendellenesen magas. A nitrátból következtetni lehet a növényzet tápanyagfelvételi hatásfokára, minél jobban fogy annál jobban működik a rendszer, mind a mikro-, mind a mezoelemeket, mind a gázcserét illetően kedvezőek a feltételek. Ennélfogva haladó szinten a vízcseréket is lehet hozzá igazítani, elvégre a legnagyobb léptékben keletkező vegyület, egy mérés a szűrő tisztítás esedékességét is alátámaszthatja. A nitrát indikátor az akvárium működésében, az alappillért képező nitrifikációs folyamat végső, kulcsfontosságú vegyülete, pár havonta rámérni hasznos tapasztalattal szolgál pláne tanuló fázisban.

2021. máj. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!