Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék vásárolni 1 darab...

Szeretnék vásárolni 1 darab hím harcoshalat (bettát) , mellé meg még 3 nőstényt. Azt olvastam hogy így elvannak. 160 literes akváriumon gondolkozok. Esetleg ha úgy lenne akkor szeretnék még mellé tenni mas fajtat.tobbi lent?

Figyelt kérdés

Neonhalakat nezegettem,azt olvastam hogy megtűrik egymást. Azért gondolkozok rajta,mert egy 160 literes akvárium elég nagy,lenne helyük.

A másik kérdésem az ,hogy hogy kéne berendeznem az akváriumot? Igaz,hogy az élőnövényt szeretik,vagy az se lenne baj ha műnövényt teszek be? Talajnak jó lenne az apró szemű kavics?

Ha valaki le írná,hogy mi szükséges nekik az akváriumba,azt megköszönném! :)



2021. jún. 3. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sűrű növényes akvárium, igazi növényekkel. Nagyon apró szemű kavicsot nézz, 1mmes lenne a legjobb. Nem szeretik a betták a mozgó vizet, ezért mindenképp olyan szűrőt keress, ami nem mozgatja a vizet. A meleg vizet szeretik, ezért szükséged lesz vízmelegítőre. Ne táppal etesd őket, élő eleséggel kell. Nagyjából ennyi jutott eszembe.
2021. jún. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Milyen szűrőt ajánlanál?

A növényeket hogyan gondozzam?

2021. jún. 3. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Majd jön Tevenyereggyártó és elmond mindent, addig is olvass: [link] .
2021. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#3


Jelen! Na, de azért említsük meg a többieket is mint mondjuk Salx Narval, Zöldfülű Törpe vagy az a pár anonim felhasználó. Többük régebb óta jelen van s sokszor “szakmaibbak” mint én :)


Szóval betta. Ahogy írták a pangó és meleg (26-28 fok körüli) vizet szereti, emiatt ilyen igényű, oxigénszintre nem túl érzékeny halakkal lehet együtt tartani. Plusz territoriális, emiatt a hasonló temperamentumú halak szintén kerülendőek. A sima neonhal a hűvösebb (~24 fok) vizet szereti, de vörös neonhallal működhet a dolog. Az akváriumot fedni kell mert különben könnyen megfázik.

Ha még csak az akvárium van meg akkor én megfontolnék egy dél-kelet- /kelet-ázsiai mocsaras biotóp félét összehozni. Lenne egy betta felül, középre valamilyen kisebb, békés rajhal s alulra csíkokat (mármint csokicsík, párduccsík ilyesmik, ők inkább mocsaras közegben élnek mint a “botia” félék).

Természetesen élő (és dús) növényzet lenne a legjobb. Majd ha más nem előz meg akkor később írok pár jó kezdő fajt s kitérek még erre-arra.


Pár ajánlott oldal:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. jún. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Idemásolom egy másik kérdéshez írt válaszom egy részletét. Többnyire benne van érintőlegesen a talaj, szűrés, világítás téma fontosabb részei:


“Szűrőkről röviden annyit ,hogy a gyári ajánlás alsó határa a mérvadó, pl: ha egy szűrő gyárilag 60-120 literre ajánlott akkor az ~60 litert visz. A szűrőtöltetet (pl: leggyakrabban szivacs) csak az akváriumból való vízben szabad kinyomkodni (azt is csak akkor ha már nagyon megrakódott s alig nyomja a vizet), ne csap alatt mert megölöd a lebontó baktériumokat.


Talajnak jó a rostált sóder, gyöngykavics, kvarchomok stb illetve ezek tetszőleges keveréke. Kb 0,5-3 mm körüli szemcseméret, kb 5 cm vastagon. Használat előtt többször mosd át.

Kerüld a színezett kavicsokat. Ugyan így a műanyag-színezett díszeket is.


Növényekből ami elsősorban szóba jöhet az anubias-félék, kisebb cryptocoryne- és echinodorus-félék, páfrányok, mohák, hínárfélék s hasonlók mint az indiai vízicsillag, kocsánynélküli ambúlia, érdes tócsagaz, argentín átokhínár stb, utóbbiak fontosak mert gyors növésűek s emiatt sokmindent kiszívnak a vízből. Illetve még békalencse, kagylótutaj amik szintén jó nitrátzabálók.


Nekik (is) fény is kell. Színhőmérsékletre olyan 6.000-6.500 kelvin körül. Erősségre nem árt legalább közepes fényerő ami “watt osztva literrel” 0,4-0,5 w/l, ugyan ez lumenben 20-40 lm/l, LED-ek esetében a lumennel számolás pontosabb.


Mind szűrőnél mind világításnál célszerű kicsit túllőni mert sokkal egyszerűbb utólag “lefojtani” az erős technikát mint a gyenge technikát erősíteni.”

2021. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Meredek.

Hiszem, hogy alapvetően nem társasba valók.

Működhet velük, de nincs pontos recept. A tartott egyed jellemétől, vérmérsékletétől is függ. Pláne ikrázási időszakokban.

Ha olyan a temperamentumuk, mindegy a méret. 500 literben is kinyírják egymást, ha egymásra találnak. Vagy gyorsan, vagy a folyamatos stresszelés végez a gyengébbekkel, lassabban.

De ha békésebbek, akkor együtt tarthatóak.

A nagyobb mérettel, dús növényzettel, egyedenkénti territóriummal csökkenteni lehet a kockázatot, de 100%-os recept nincs, onnantól, hogy mindent megtettél, a szerencsén múlik, hogy működőképes lesz e, vagy nem.


A többit nagyjából (illetve inkább érintőlegesen!!) megkaptad válaszként.

A neon alapból felejtős, sokkal hűvösebb vizet szeret.

Magam részéről inkább biotóp felé hajlok, jelen esetben pontylazac helyett azonos vízparamétereket igénylő, és természetesen azonos élőhelyről származó kisebb razbórák, békésebb márnák, kis testű csíkok, botiák között válogatnék a társításhoz.


Az érintőlegességet arra értettem, hogy a kérdésből ítélve úgy érzem, full kezdő vagy.

Ezt a helyzetet pedig csak érintőlegesen lehet kezelni, mert ez nem annyiból áll, hogy igazi, vagy műnövény kell e, vagy milyen szemcseméret legyen az aljzat.

Némileg azért ez komplexebb, és nagyjából olyan 72 módon csinálhatsz katasztrófát csak az első 2 napban.

Ide viszont senki nem fog leírni egy fél könyvet, úgyhogy a fentebbi linkeket erősen ajánlom olvasgatásra, mielőtt bármit megvennél, vagy mielőtt bármilyen irányba elköteleznéd magad. Kezdésnek pl az akvaguru kezdőknek, és az akvárium fejezeteket olvasd át vagy 2-szer, hogy alap összefüggésekkel tisztába legyél.

160 literben azért vannak lehetőségek, szépre meg lehet csinálni, alapos utánajárással, tervezéssel. Enélkül viszont könnyen rámehet több év, és pláne sok élet arra, ha csak úgy ötletszerűen próbálkozol.

2021. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!