Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány db kis méretű hal mehet...

Hány db kis méretű hal mehet 550L-es akváriumba?

Figyelt kérdés

Túl vagyok a szakirodalom által ajánlott 3 hetes bejáratáson. Egy használtan vett fluval fx-5 szűri, 100%-ban szivaccsal. Fekete háttér és sok növény van.

Amiket szeretnék : serpa lazac, izzófényű pontylazac, vörös neonhal, kékpajzsos páncélosharcsa, háromsávos páncélosharcsa, panda páncélos.

Ezekből mekkora létszámot ajánlotok,?



2021. jún. 25. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Neonból egy harmincas-negyvenes létszámú raj simán elmegy és jól is mutat.
2021. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen aprólékoknál a revier tartás nem igazán releváns, szóval leginkább a vízterhelés az ami bekorlátoz.

Hogy mennyire, ahhoz jobban kéne ismerni a szűrőt.


Rákerestem, de azt sehol nem találtam, hány liternyi szűrőközeg fér bele, pedig hát ugye az ad lakóhelyet a lebontó baciknak, amiken a víz leterhelhetősége múlik. Szóval enélkül nehéz megmondani.

Találtam róla videót is... elég egyedi elrendezésű szűrő, egy nagy henger, és a "palástjában" van közben szivacs, belül meg üres ??!!

Mert ha a középső rész üres, az azért nem a legtutibb hely kihasználás...


Pontosabb adatok nélkül vegyül azt, hogy a gyári ajánlás alsó határa 100 gallon, higgyük el, hogy ennyit tud is.

Ez kb 380 liter vizet jelent, amibe ilyen kis pontylazacokból meg kisebb corykból összesen kb 80-at mondanék.


De nehogy egyszerre belerakj ennyit, a bejáratás egy dolog, azt se tudjuk, jól járatta e be, meg amúgy se kell keresni a bajt, mert az úgyis jön majd magától. :)

Legalább 1 - 1,5 hónapra húzd el, amíg feltolod a létszámot 80-ig.


És miután semmi közelebbit nem tudunk a szűrőről, (szűrőközeg térfogat, beérés..) vegyél tesztet!

Ammónia, nitrit, és tesztelj! Amíg feltornázod a létszámot, addig is, meg utána is. És ennek függvényében tudod eldönteni, hogy tovább tudod e bővíteni az állományt, vagy nem.

Maga az akvárium ilyen kis 4 cm-es , akváriumban nehezen szaporodó halakból , jó (valóban jó) szűréssel simán elbír 100 db-ot.

Jó szűrés alatt azt értem, hogy kb 4500 l/h, és kb 18-20 liter nettó (!) hasznos szűrőközeg térfogat.

2021. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*bocs az elütésekért
2021. jún. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!