Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Haltelepítés során mennyire...

Haltelepítés során mennyire sérülnek/pusztulnak a halak?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy a kifogott halat a lehető legkevesebb behatás kell hogy érje, mindig pontymatracra teszem, óvatosan szákolom, vigyázok hogy ne törje magát, és fertőtlenítés után a lehető legkíméletesebben helyezem vissza a vízbe(Kivéve persze ha megeszem).

Ezzel szemben ahogy látok felvételeket haltelepítésekről, jellemzően egy kemény műanyag/fém alkalmatossagba egymás hegyére hátára dobálják szó szerint a pontyokat, majd egy kemény vas csúzdafélén, melyen, főleg annak kijáratánál a tartálykocsinál szemmel láthatóan nagy ütések érik a pontyokat, számos szakadt úszójú, töredezett, lehullott pikkelyű halat láttam ezeken a felvételeken.

Csak én aggódom túl, vagy valóban lenne kíméletesebb mód a haltelepítésre?



2021. júl. 2. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Más az akvarisztika és megint más az étkezési célra történő halak üzemszerű szaporítása és tartása. Egyébként a halak pikkelyeit borító nyálka meglehetős védelmet ad kisebb mechanikai behatások ellen.
2021. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az akvarisztikát csak azért jelöltem meg, mert talán ebbe a témakörbe illik leginkább a kérdés, de én teljesen horgászszemmel tettem fel a kérdést.
2021. júl. 2. 18:11
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
86%
Én értékelem a törődést, akvarista és volt horgászként is. Nem mondom, hogy mindig minden jól működik de néha egy avatatlan szemnek durvának tűnhet a haltelepítés. Hidd el ritkán fordul elő, hogy a gazda a saját kárára fittyet hányva durván bánik a súlyos pénzért megvásárolt állománnyal. A vizes csúszda csak látszólag tűnhet brutális eljárásnak, víz védőréteget képez és nagyon ritka a sérülés. Bizton állíthatom, hogy nem így csinálnák, ha elveszne a haszon egy része gondatlanság miatt.
2021. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szarják le. Álságos az egész. Láncos hálóval merítenek egyszerre 150 kiló halat, ott bezzeg nem nyomorgatják egymást. 1 köbméteres tarályban vannak összezsúfolva igaz agyon levegőzve. De te nem vihetsz haza 1 köbméteres tartályban 1 db rohadt pontyot se élve, csak döglötten. Az élelmiszerbiztonság is le van szarva, csak a pénz a lényeg.
2021. júl. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az utolsó nagyjából jól mondja, de azért kíváncsi lennék, hogy tudna másképpen megoldani több tonna hal betelepítését egy vízbe, elfogadható összeghatárokon belül.
2021. júl. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem voltak ezek a bojlistavasok, addig nem is volt senkinek probléma az élveszállítás, sőt boldogan vittük élve, vízbe, és elúszkált a kádban másnapig. Dehát a pénz a lényeg, a józan paraszti ész irtandó. Ha a láncos háló és az összezsúfolás nem probléma, akkor ne legyen már probléma az se ha a saját tulajdonúvá vált (naplóba beírt) hallal azt csinálok amit akarok.
2021. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!