Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kerüljön egy kis akváriumba?

Mi kerüljön egy kis akváriumba?

Figyelt kérdés
Kapnék egy kb 40x25 ös akváriumot, bele halakat is. fajtájukat nem tudom, picik az a lényeg. Kanpnék hozzá díszeket is stb, de mire lehet még szükség? Azt hallottam, hogy szűrő ilyen kis akváriumba nem kell, mert beszippantja a halakat. Segítsetek :-)
2010. aug. 26. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem baj, ha víz is van benne.
2010. aug. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez hatalmas csalódás lesz, ilyen felkészültséggel nagyon hamar el fognak pusztulni a halaid. Szükséged van aljzatra, növényekre. Mindenek előtt szűrőre, nem tudom, kitől hallottad, hogy nem kell, igenis kell, főleg ilyen kicsibe, a nap 24 órájában. Hetente egyszer egyharmados vízcserét kell csinálnod sera aquatannal kezelt, pihentetett vízzel. A növényeknek is jó a tápszer és sera costapurt is szerezz be darakór és egyéb paraziták ellen. Jó minőségű haleledel és ha jót akarsz, a mechanikus szűrő mellé egy szivacsszűrő is jól jön a nátrium felgyülemlése ellen, ami megmérgezi a halakat. Hát így elsőre ennyi ami eszembe jutott és ez még biztos, hogy nem minden. Ja leszívó cső, külön vödör, külön szivacs. Mielőtt élőlények életéről döntesz, olvass sokat róluk, mert miután minden különösebb ok nélkül elpusztulnak, bánni fogod, hogy nem tetted.
2010. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az előttem íróval, ne beszélgessünk egyenlőre halakról.Az első dolog az alap ismeretek megszerzése legyen, eben segítenek a szakkönyvek , vagy a neten a halas oldalak.A szűrő, alap dolog egy akváriumban, ha szűk a hely, akkor akasztós külső szűrőt kell venni.A szűrők max az ivadékhalt tudják beszippantani, ilyenkor érdemes a szívónyílásra húzni egy harisnyát, vagy ideiglenesen szivacsszűrőt használni a motoros helyett.Kedves kérdező, tanuld meg az alapokat és utána szívesen segítünk ha nem világos valami, nem írhatunk le ide 50 oldalnyi információt.Nem úgy megy ez a dolog, hogy akvárium víz, halak, dekoráció és már kész is.
2010. aug. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
2010. aug. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
2010. aug. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

www.akvarista.hu

Ott van 5 e-book, azok is nagyon hasznosak.

Én 20 éve akvarizálok és még én is olvasgatom őket ;)

2010. aug. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket :-) Utánaolvasok, és ha látok magamban kellő elszántságot, még talán bele is vágok. :-)

Annyit azért, kérlek áruljatok el, hogy egy alapfelszereltséghez mi tartozik? Nem hiányzik, hogy két nap után egy halam se maradjon. (Nem a tápra gondolok, meg a vízre... :-) ) Illetve hogy hol érdemes Budapesten beszerezni a szükséges dolgokat.

Köszönöm!

2010. aug. 27. 13:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Írj privátban nekem ha vannak kérdéseid, szivesen segítek, az alap felszerelés technikai részre szűrő ami tud levegőztetni is vagy szűrő és légpumpa tető világítás táp vízkezelőszer fűtés bújkáló hogy legyen hova menniük háttér növények aljzat a növényeknek esetleg táp, jó lenne ha lenne de nem feltétlen muszály, csak akkor igénytelen növény kell. Mondom, ha belevágsz vagy csak kérdeznél szívesen segítek.
2010. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Korrekt válasz, nagyjából ezekre van szükséged. A szűrő a lelke az egésznek, azt soha ne kapcsold ki. Pesten a Rája díszállatot ajánlom, a west end mellett van a bolt, olcsó, és az eladó egy neves haltenyésztő, saját halait árulja, én is sokat kérdezek tőle, szívesen segít.
2010. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a pólus centerben a hall streeten is nagyon jó a halas, én osda járok mindig. a növények se drágák.
2010. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!