Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tudok pontos vízminősége...

Mivel tudok pontos vízminőséget ellenőrizni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.Tudnátok ajánlani,valami olcsó jó minőségű tesztet,amivel le tudom ellenőrizni a víz minőségét? Köszi szépen a választ.



2021. júl. 10. 22:19
 1/5 Skid05 ***** válasza:
100%

Nehéz hasznos választ adni a kérdésedre, túl sok körülötte a homályos rész...

Milyen víz lenne a teszt alanya? A felhasználni kívánt csapvíz/esővíz/kútvíz? Vagy már egy működő akvában lévő víz?

Milyen jellemzőket szeretnél felfedni? Keménység? Nitrogén vegyületek? Nehézfémek? TDS?


Olcsó teszt leginkább a keménységre létezik, a neptun márkanév alatt megtalálod, tesz a dolgát a saját mércéjével következetesen, a vized keménységét (kH, GH egyaránt) ismerned kell, alapjában meghatározza a tartható fajok listáját.


A többi egyrészt drágább, másrészt egy ésszel telepített társas akvába mindössze egy nitrát teszttel egészíteném ki a fentit, standard volumenű vízcserék mellett azt is inkább opcionálisan.

2021. júl. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2 hete indítottam el egy csapvizes akváriumot ès megszeretném tudni milyen keménységű a víz, mert jövő héten szeretnék ültetni bele pár növényt.(azt olvastam, hogy jobban szeretik a lágy vizet) illetve később a tervezett halak is a lágy vizet kedvelik jobban, ezt olvastam.)

Tervezet növények:


aquaflora ceratopteris siliquosa

Anubias Nana

Myriophyllum pinnatum

Aquaflora riccardia chamedryfolia

Taxiphyllum sp Spiky

Aquaflora rotala walichii


Halak:


gyűrűs bohóccsuka 4 db

Törpe páncélos harcsa 8 db


Ezeket egy 60 literes akváriumba képzelem el.Nem lesz zsúfolt szted?

2021. júl. 11. 08:59
 3/5 Skid05 ***** válasza:
100%

Ha jól értem akkor most sem növényzet, sem fauna nincs az üvegben, üresen járatod a szűrőtöltet bacitörzseinek felépítése végett...


A víz keménységét meg kell mérni, az elképzelés maximálisan indokolt, idehaza a már említett teszttel diszkont árun tudod megtenni.


Ami a növényeket illeti, a fényerő a tartásuk alappillére, arra épül minden más, vízkeménység, tápanyagellátás, elérhető szén-dioxid.

0.5 w/l fénycsöveknél egy jó támpont, ledeknél 25-30 lm/l alá nem mennék.

A Myriophyllum és a Rotala hisztis fajták, a mohák tartását is ki kell azért tapasztalni. A ceratopteris önmagában elég, hogy betöltsön egy ekkora víztömeget, azzal nem lesz gond, az anubias meg dekornövény, utóbbi kettőnél a lágy víz sem kritérium.


A bohóccsuka valóban a lágyabb vizet preferálja, de a törpe coryk sem fogják visszautasítani. Zsúfolt ezzel a két fajjal bizonyosan nem lesz. Bővebb infók a linkeken:


[link]

[link]

2021. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! :)
2021. júl. 11. 21:25
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen önmagába járatom az akváriumot üresen, csak talaj van benne meg kövek. 24 wattos LED világítás van felül Remélem az elég lesz...
2021. júl. 11. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!