Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A belső szűrőt esőztetővel,...

A belső szűrőt esőztetővel, vagy buborékoltatással célszerűbb használni?

Figyelt kérdés

Egy nem rég beüzemelt 112 Literes akváriumban próbálok megoldást találni, melyik változat lenne hatásosabb.

A bejáratás idején buborékoltattam. A halaknál esőztetőre állítottam, úgy hogy csak fodrozza a vizet.

Mit javasoltok, melyik változat lenne a jobb?



2018. okt. 8. 07:50
 1/4 Bamboocha466 ***** válasza:

A levegő meghajtású szürök regimodiak. Oxigénnek nem a levegöztetövel kell a vízbe jutni, hanem a növények által, illetve a felszíni fodrozodas következtében.


Én nem szeretem ha levegöztetö működteti a szüröt, mert túl hangos, és számomra nem esztétikus.

De nem mindig a mi döntésünk, hogy melyik megoldás az ideálisabb az akváriumban. Milyen halakat tartasz? (Például a folyami halak esetén érdemesebb levegöztetövel üzemeltetni, mert ennek hasonló hatása van, mintha egy folyóban csobogna a viz. )

2018. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De miben jobb? Vagy miben célszerűbb, miben hatásosabb?


Ha szereted a buborékokat, akkor bugyborékoltassál, ha meg nem, akkor ne.

2018. okt. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"A levegő meghajtású szürök regimodiak."


Ez nem levegő meghajtású, hanem belső szivattyús szűrő!

A kifolyó csőre van illesztve egy vékony légbeszívó cső, melyen a víz gyors áramlása hatására szív be levegőt. Na erre a buborékoltatásra gondoltam.

Nekem úgy tűnik a bubis megoldás mintha jobb lenne ...

De lehet hogy tévedek.

Ezért érdeklődtem kinek mi a tapasztalata?

2018. okt. 8. 19:34
 4/4 Bamboocha466 ***** válasza:

Ahha, az én kis szüröm is ilyen, hogy rá lehet csatlakoztatni egy csövet, annak érdekében hogy bubizzon. De értelme az nincs sok, kivéve ha olyan halakat szeretnél tartani, akiknek ez tetszik.


Minden más esetben felesleges és zavaró.

2018. okt. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!