Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elbírna ez a komód egy 120...

Elbírna ez a komód egy 120 literes akvát berendezve?

Figyelt kérdés

A komód: [link]


Pillanatnyilag egy 30 literes van rajta amit simán bír,de nem tudom ,hogy bírna e egy 120 literest,vagy meg kéne erősíteni?(külön akváriumbútor nem igazán jöhet szóba mert nem férne)


2021. júl. 11. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
El.
2021. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem igen, bár hamar tönkretenné. Utána már nagyon kínos lenne áthelyezni egy új komódra, mert mocsok nehéz még 1/3 vízzel is. Ezeket a típusokat 15-20 kilónál jobban nem szabad terhelni. Vegyél speciálisan erre tervezett szekrényt. Tudom, hogy sokkal drágább, de ez egy drága hobbi.
2021. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem.

A 30-ast is azért bírja el, mert 18-as bútorlap és nem lapraszerelt.

Egy 120 literes simán több mint 150 kiló.


Nem azt mondom, hogy ne lehetne összehozni bútorlapból olyat, ami elbírja, de hogy az nem így néz ki, az 100%.


Nem az a lényeg, hogy pillanatnyilag elbírja. Úgy elbírhatja, nem föltétlenül szakad össze alatta.

Az a lényeg, hogy hosszú hosszú éveken keresztül bírja deformálódás nélkül!

Na ez az ami esélytelen!

Ha tudod hogy kell megerősíteni, tedd azt!

Jó alapanyag, jó, hát messze nem egy tömör fa minőség, de azért a 18-as bútorlap aránylag elfogadható kiindulási alap, tudjuk az anyagsűrűségét, ismerjük mit bír, lehet vele dolgozni.

A cél, hogy a felső lap ne kezdjen el évek múlva se ívesedni, teknősödni, végig sík maradjon, különben olyan feszültség lesz az üvegben, amit nem bír ki.

Tehát az alátámasztáson kell erősen dolgozni.

Ezt te látod, belül hogy néz ki a szekrény, milyen merevítő idomok férnek el benne, pl a fióknak az oldalfala, és a szekrény teteje közt van e hely, vagy a fiók hátulja (betolt állapotban) és a szekrény hátfala közt van e hely...

Láb is jó lenne alá még 1 pár, az oldalszekrény, és a fiókos rész között gondolom van egy elválasztó fal, annak a folytatásába, hogy a fentről levezetett tömeg ne a levegőbe lógjon, hanem alá legyen támasztva, különben mindenestől el kezd megereszkedni az egész!

2021. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a fiókok olyan passzentosak, hogy a ránehezedő 150 kilótól már kinyitni sem tudnád őket. Ez komód, nem salgó polc.
2021. júl. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egy ekkora akvárium sokkal nehezebb, mint gondolod - csak maga a víz benne minimum 100 kiló, plusz maga az akvárium és az alján a kavics/homok meg szintén 50-100 kiló is lehet!


Legalább 2,5 cm vastag fedölap kellene és lehetöleg igazi fa, a bútorlap elhajlik, ez nem ilyen terhelésre készült.

Lehet, hogy pár hónapig még ellenne rajta, de utána jó eséllyel elhúzódik, az akvárium meg megreped. És hidd el, nem vicces, ha a szobában kiömlik 100 liter akváriumvíz plusz egy csomó hal!


Amit nem értek, egy ekkora méretü akváriumbútor sem foglal nagyobb helyet, és az legalább erre lett tervezve.

2021. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Például ez gyakorlatilag ugyanakkora, nem sokkal drágább és ezt direkt ilyen használatra tervezték.


[link]


Van még a neten jópár, ami érdekes lehet, csak nem tudom megnyitni, mert nem MO-ról netezek és nem enged be.

2021. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy középre nem lehet élére állított merevítőlapot tenni a fiókok miatt, a középre tett plusz lábak sem érnek semmit ha nincs középmerevítés. Dupla fedlappal sem biztos, hogy nem hajlana meg középen. Én elengedném ezt a tervet.
2021. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Latni kene a belso szerkezetet, de ranezesbol en se mernek ratenni 130-140 kg terhelest.
2021. júl. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" középre nem lehet élére állított merevítőlapot tenni a fiókok miatt"


Igen, ezért mondtam, hogy ő látja mekkora hely van, mert ha van hely a fiókok fölött, mögött, akkor élére állított merevítő lapot ugyan nem lehet középre tenni, viszont lapjára fektetettet lehet középre tenni, a fiókok fölé, illetve élére állítottat a fiókok mögé.


De én is azt mondom, hogy ez így felejtős.


Még a 2 merevítő együtt, ha beférne a fiókoktól, sokat jelentene, ha teljes hosszában be lehetne tenni a szekrénybe.

Csakhogy a függőleges elválasztó faltól nem lehet végig engedni, ha meg 2 darabból tennéd bele, pont elvesztené a funkcióját.


Esetleg ha van jó asztalos ismerősöd, megmutathatod neki, lehet e vele kezdeni valamit.

2021. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!