Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tavi halakat nem zavarja a...

Tavi halakat nem zavarja a csobogás, ami egy kis vizesésről esik vissza a tóba?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet csökkenteni a csobogás hangját? Kőre folyattam de még így is elég hangos.
2021. júl. 22. 21:36
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha lépcsőzetesen folyatod a kövekre, vagy ha csökkented a víz nyomását bár nem tudom, hogy ez a tiednél milyen beavatkozást igényelne akkor halkulni fog. Amúgy pedig teljesen felesleges hacsak nem egy lavórnyi vízről beszélünk amit teljesen fel tud kavarni. Örülni fognak a halak az oxigéndús és az enyhén áramló víznek, ha szűrő ill árnyékadó úszó növényzet is van akkor ez így tökéletes lehet. A pangó vízfelszínen biohártya alakulhat ki és a gázcsere is lecsökken, menjen csak az a csobogó főleg az ilyen meleg napokon. Láttam már erős csobogók alatt is úszkáló halakat kizárt, hogy ez zavarja őket max egy pillanatra a bekapcsolásakor.
2021. júl. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ezt elfelejtettem. Megy a csobogás, több lépcsős vízeséssel.
2021. aug. 12. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!