Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Víz keringetésére alkalmas...

Víz keringetésére alkalmas eszközt szeretnék vásárolni NEM-Fekete színben. Tudnátok konkrétat javasolni?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem akvárium vizét szeretném keringetni, hanem egy lavoban vizet, de ezt a kategóriát találtam megfelelőnek.

Fekete készülék szóba se jöhet. Előre is köszönöm az értékes válaszolóknak!

Valamint azt is kérdezem, hogy a keringető rendszer tulajdonképpen egy szivattyú?



2021. júl. 26. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"tulajdonképpen egy szivattyú?"

Igen.

Válogass.

[link]

2021. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Többféle alap konstrukció van, mi a cél?

Az alján legyen a pumpa, vagy a vízfelszín alatt közvetlenül, egybe legyen e kötve szűrővel, stb stb...

Mit akarsz csinálni?

2021. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

... lavórban...

minek? Körbe, körbe? Vagy szökőkút szerűen?

2021. júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
...és hány l/h kell?
2021. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A cél az, hogy a lavórba hideg vizet töltve ventilátorral hűtse a szobát. 25 l-es a lavór. Ha csak éppen áramoltatja a vizet, szerintem elegendő, mert egyrészt nappalra, másrészt ugye éjjelre szeretném. Éjjel a "legkisebb" áramoltatás is elég, mivelhogy 7-8 óra alatt valószínűleg az összeg hőkülönbség kiegyenlítődik. Viszont nappalra lehet, hogy mégis csak egy valamivel erősebbre lenne szükségem. Még magam sem tudom, hogy hány fokkal tudom lehűteni a lakást, de ha 13°C-os kútvizet használok, akkor van esély, hogy néhány fokkal lehűljön. Ablaknyitás, légkondi, mini légkondi, kompakt levegő hűtő nem jönnek szóba. Ki szeretném próbálni ezt a módszert, tehát köszönöm, ha nem lebeszélni szeretnétek!

Nem tudom, hogy hány l/h kellene.

Szűrő nem szükséges.

"Az alján legyen a pumpa, vagy a vízfelszín alatt közvetlenül" - Jó kérdés, nem tudom, hogy melyik lenne a jobb. Nagyjából 18 cm magas víz lesz benne.

2021. júl. 26. 16:20
 6/13 anonim ***** válasza:

" köszönöm, ha nem lebeszélni szeretnétek"


... hát, pedig szívesen elmondanám, miért ablakon kidobott, pénz, de végülis a te pénzed.

[link]


Egy ilyesmi 300 l/h-s szabályozható vízpumpa kéne neked.

[link]


A tetejére ráhúzol egy gumicsövet, és úgy irányítod ahogy akarod.

2021. júl. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nagyon intenzíven akarod tekerni a vizet, vehetsz 500-600 l/h-t is.

Lefojtani még mindig le lehet, ha túl nagy a vízhozam.

2021. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lebeszélés alatt nem azt értettem, hogy józan információk alapján ne próbáljatok meg lebeszélni, hanem sokan csupán okoskodnak. Tehát hallgatlak.
2021. júl. 26. 18:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyszerűen túl keveset hűt 25 liter víz, és túl lassan.

Sokkal gyorsabb a lakás felmelegedése.

Még egy apró szobában is alig észrevehető hűtést csinálna, valószínűleg a ventilátor üzemi hőmérséklete még azt a keveset is visszafűtené.

Talán ha gyakran cseréled a vizet...

Még azok a gépek se túl hatékonyak, amik jégről fújják le a hideg levegőt.


Minden esetre 1 szobára koncentrálj, olyat, hogy lakást hűteni, ezzel a módszerrel, 100%, hogy nem lehet.

Plusz sötétítés, ne verje telibe a nap az ablakot.


Plusz lefagyasztanék vagy 2 db 5 literes műanyag kannát, tele vízzel (a palackot összenyomva kell rázárni a kupakot, úgy nem repeszti szét a jég) és felváltva beleállítanám a lavór vízbe.


Ha jégtömbökről fújod le a levegőt, azért is jobb hűtés, mert az nem párolog. Mert ha valami párolog, az elpárolgott molekulák energiájával csökken a folyadék hőmérséklete, (ezért hűt az izzadás, és ezért fázol vizesen)

viszont ugyanennyi energiával nő annak a közegnek az energiája, amibe bepárolog az adott folyadék.

Értsd, a párolgástól a víz hűl, a levegő melegszik.

Nyilván többet hűl a levegő, amiért a hideg víz felülete hűti, de ezt a folyamatot, még ha csak picit is, ellensúlyozza a párolgás.

Plusz minél párásabb a levegő, annál kevésbé tudsz izzadni, annál rosszabb a komfortérzeted. (mint egy esőerdőben).


De ez utóbbi nem fog zavarni, bő 25 fokos akvárium is alig párolog, a hideg víz meg még kevésbé, de attól a fizikai alapjai még megvannak annak amit mondok.

Az ilyen apróságoktól nem hatékonyak ezek a módszerek.

A természet mindig az egyensúly felé törekszik. Nem egyszerű se a fűtés, se a hűtés. Mindkettőhöz sok energia kell.

Ezért van ősz, meg tavasz, a kontinentális éghajlaton. Mert fizikai képtelenség, hogy a nyárból tél legyen. Brutál sok energia kell hozzá, és a természetnek megvannak a maga ellensúlyai.


Ugyanez pl az olvadás.

Ezért is jobb jéggel hűteni.

Mert a jégnek nem egyszerűen hőmérséklet különbsége van, hanem belső energia szinten van benne különbség, és maga az olvadás egy endoterm folyamat, tehát miután 0 fokra melegedett a jég, még utána is egy csomó hőt von el a környezetéből, hogy megolvadjon, és cseppfolyóssá váljon. A halmazállapot változás von el energiát.

Ezért nincs hirtelen nyár, mert a jég, hó olvadása hűti a környezetet.

Szemben a párolgással, ami fűti.


Szóval olcsón, hatékonyan hűteni, nem egyszerű.

Azért sem, mert nem egy adott fix hőmérsékletet kell lehűtened, hanem a hő folyamatosan termelődik.

Nekem pl van egy klímám.

Ha én csinálok vele 25 fokot, aztán ha lemegy a nap, kikapcsolom, 1 óra múlva 28 fok van. Annyira fel van hevülve az egész ház.


De szurkolok neked, hogy sikerüljön. Ha van hely a fagyasztóban, ezt a fagyasztott flakonos megoldást próbáld ki.

2021. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a magyarázatot!


A ventilátoros megoldással nem párologtatni szeretnék, hanem csupán felgyorsítani a hőkiegyenlítődés idejét.

Vízbe téve a jeget rendesen hűt, de miután kiegyenlítődött a hőmérséklet, az ugyanúgy párolog.

1 dolgot nem tudok:

- a párolgás mértékét és, hogy mennyire baj az a párolgás, ami végbe megy. Nincsen páramérőm (bár tervben van vásárolni egyet), így tehát nem tudom, hogy mennyire problémás a párolgás mértéke és te se tudsz konkrét adattal szolgálni.

4 x 1,5 l vizet tudok lefagyasztani, de gond van...Beleteszem vízzel töltött lavórba a jeges flakont és valamennyi idő múltán a lavór külsején kicsapódik a hideg. Mit kéne csináljak, hogy ne csapódjon ki? Szőnyeg és alatta fa padló, tehát nem tesz jót neki.


Egy másik megoldási lehetőség jutott az eszembe: téglákat sokáig kút hideg vízbe áztatni, majd a szobába betenni (nyilván úgy, hogy ne érintkezzen szőnyeggel + padlóval). A tégla lassan engedi ki a hideget, így talán nem lenne gond a hideg kicsapódás.

Igaz itt probléma az is, hogy miben tartom hidegen a kút vizét, mert igen nehéz lenne, ha vödörbe téglát tennék, leengedném, majd felhúznám...

2021. júl. 29. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!