Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium vize zavaros mit...

Az akvárium vize zavaros mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval keresztanyuméktól örököltem egy 40 literes akváriumot szűrővel,lámpával, ajzattal (mind ki lett takarítva vízzel)


Szóval utánanéztem a haltartás alapjainak hogy példáúl be kel járatni a halak elött stb és eldöntöttem hogy tartani fogok egy bettát néhány csigával és növényekkel


A gond ott történt amikor szüleim leszóltak hogy minek azt bejáratni és hoppomra ma megvettünk mindent az akváriumba (igen a halakat is ,és én sem díjaztam az ötletet)

Annyit meg tudtam tenni hogy egy órát járattam az akváriumot de az édes kevés


Szóval mikor vettük a halat és megtudta az eladó hogy nincs bekeverve ajánlott nekünk tabletátt ami elősegíti a lebontó bacik szaporodását


Szóval minden megvan 1 betta 1 db csiga (egyenlőre) és két növény amire itthon jöttem rá hogy átbasztak mert vizicitromról van szó és azok nem alkalmasak akváriumba


Egyenlőre azt mondtam hogy marad a növény mert van kettő hülye mű majd legközelebb lecserélem őket


Szóval ez a háttérsztori


Most pedig jöhet a zavaros víz


2 órája meg etettem a halat (kis aranyos volt mert majdnem hogy a kezemből evett) viszont voltam olyan Barom hogy először beledobtam amit a hal teljesen leszart és a csiga kezdte el felzabálni, ezért azt is hittem hogy nem kesz gond


Viszont most úgy látszik hogy a csiga nem ette meg mindet és fehér zavaros lett a víz mit tegyek? 40% vízcsere? Halat evakuáljam? Megoldódik? Vagy kuka minden itt a világvége?



#akvárium #hal #víz #zavaros #betta #Lebontó baktérium
2021. aug. 4. 22:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyenlőre alszok egyet és ha holnap is fent áll a probléma és nem kapok választ akkor 50%vízcserét megpróbálom
2021. aug. 4. 22:33
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Hirtelen annyit tudnék javasolni,hogy helyi akvarisztikás csopiban kérj valakitől bejáratott akksi vizet. Figyeld a vízértékeket is.


A szüleid meg vegyenek maguknak akksit és csesszék el azt,ne pedig a tiedet.(ez enyémek dettó ugyanilyenek voltak).

2021. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%

Nem akarok bunkó lenni mint egy traktor, de:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Most akkor 25 vagy 40 liter? Mert nagyon nem mindegy, pláne ilyen kis méretekben sokat számít akár 5 liter is nemhogy majd’ 15. Illetve szerintem minden hasznos infót megtalálsz az előző kérdés válaszai közt és az ajánlott oldalakon.

Egyébként igen, nem ártana 50% vízcsere klórtalanított vagy pihentetett vízzel. Továbbá nem túlzás ha egy hétig nem etetsz s utána is csak fokozatosan, először 2-3 naponta egy keveset s csak 4+ hét után átállni napi adagra. S ezalatt (tehát legalább 4 hétig) mehet heti 2x-3x 15-30% vízcsere, 4 hét után fokozatosan állj át a heti 2x 15-30%-ra (szerintem túl kicsi az akvárium a heti 1x vízcserének, így biztosabb a 2). HA! amúgy megfelelő lenne minden akkor megoldódik a probléma s jobb esetben a hal is túléli. De ha ramaty a rendszer akkor azt nem lehet szaporább vízcserékkel megoldani, max szinten tartani. Egy nagyon ingatag szinten ahol csak látszat a működőképes akvárium s a legkisebb hibára dől az egész.

Továbbá a betta minden igényét részletesen megtalálod az oldalakon mint mondjuk a fedett akvárium és a 26-28 fokos víz, gyenge áramlás stb.

2021. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval úgymond lebuktam mert késöbb megmértem és bőven nagyobb az akvárium mint 25 liter

és cikinek találtam volna oda írni hogy mekkora majom vagyok ezért ki töröltem a kérdést

de úgylátszik csak magamnak törlődik


Egyébként köszönöm a válaszodat.

És alaposan át olvastam azokat az oldalakat ezért is szerettem volna egy bettát. Egyébként van vízmelegítő,hőmérő és még a betta betelepítése elött is bepöccintettem a melegítőt


De nagyon elszúrtam ezzel a túletéssel

2021. aug. 4. 23:18
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Biztos sokan javasolták, hogy olvas utána a témának, én 1 dologgal ezt kiegészítem:


Használd a megszerzett tudást.

Minek olvasol, ha utána beleszarsz az egészbe, félreteszed több ezer akvarista és biológus több évtizedes kutatását, tapasztalatát, helyette a szüleidre hallgatsz, akiknek halvány lila fingjuk nincs az egészről?


Nem nagyon látom értelmét belemenni olyanokba, miért nem kéne etetni a halat, vagy hogy nyírod ki ezzel, vagy nem 1 nagy vízcsere kéne, hanem napi 2 kicsi legalább 2 hétig... stb, nem is folytatom a sort.

Minek? Úgyse azt csinálod.

Kérdezd meg a szüleidtől, ha már ekkora szakértők, biztos van rá megoldásuk.

2021. aug. 5. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Élő növények segíthetnek a bajon, mert az ammóniát, és nitrogénvegyületeket is felveszik a vízből. Nálam a rucaöröm kb mindent rucaörömmé alakít és alig van nitrát a vízben.
2021. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!