Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem tisztítja le a...

Miért nem tisztítja le a szűrő a vizet az akváriumban?

Figyelt kérdés

Olyan, mint ha nem szedné ki az apró lebegő szennyeződéseket a szűrő. Kb. 1 hónapja kezdődött:

Gyorsan nőttek ugyan a növények, de nem tudtam megszabadulni az algától, így beletoltam egy adag easy life algexit-et(szalicilsavas algaírtó)

Pár nap múlva zavaros lett a vizem, apró lebegő szennyeződések, hiába csináltam 2x is 30% vízcserét 1 hét alatt.

Így kitakarítottam a külső szűrőt, mert már amúgy is ráfért.

Akvárium vízben kimostam, majd újra hadba fogtam. Azóta eltelt 3 hét, de nem tisztul le a víz, pedig rásegítettem egy belső.szűrővel is, ami 2 napja megy, perlon és aktív szén van benne.

Az akvárium 80 literes. Egy tetra ex 600 plus szűri, szivacs, +2liter siporax van benne.

20db galaxy razbóra és red cherry garnelák lakják.

Elég sűrű növényzet van, ambúlia, hínárfélék, vizicsillag, elöl hm gyepesítve.

A világítás egy chihiros a601 5800lumen 70%-ra dimmelve.

Homok talajom van, táptablettákkal megpakolva.

Ezek a lebegő szennyeződések megülnek a növények levelein is, le kell porolni őket.

De szépen fejlődnek. A halak közül nem hullott el egy se.

Mi lehet a baj? Az algaírtással ennyire hazavágtam volna az egészet?



2021. jan. 13. 07:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Az algaírtó kinyírta a nitrifikáló baktériumokat a szűrőben és azt nyomta be az akváriumba.


Csinálj 1-2 extra vízcserét, azután hagyd működni az ökoszisztémát, be fog állni újra. Mivel kitakarítottad a szűrőt, kell kis idő, hogy újra felépüljön a baktérium telep.


Az algagátló vegyszer amúgy csak tüneti kezelés, az okot nem szünteti meg. Az ok legtöbb esetben a nem megfelelő növénytápozás.


Érdemesebb folyékony növénytáppal kísérletezni, ha sikerül belőni a szükséges adagolást akkor minimális lesz az algásodás.

Precízebben adagolható mint a táptabi.


Meg érdemes elgondolkozni egy CO2 rendszeren, az igazán szép növényeknek az a titka.

2021. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

#1-es igazad van, csak annyi még, hogy nagyon sok növény van ami CO2 rendszer nélkül is igazán szép. Nekem nincs CO2 rendszerem, de úgy válogattam össze a növényeket, hogy anélkül is szép legyen.

Persze a CO2 nem árt semminek ;)


Amúgy, tényleg csak a tüneteket kezelted, pár hét és visszajön. Nem marad túl sok kajamaradék megülve valahol? Mohád van? Azok "melegágya" az algáknak. Amúgy milyen alga? Az sem mindegy.

Másrészt ha tüneteket akarsz kezelni, akkor inkább egy 3%-os hidrogén peroxiddal csináld. 1 literhez 1 ml kell. Aztán azt egy 2 hétre megoldja, mialatt pedig rá lehet jönni mi volt az oka.

Tápokat használsz?

2021. jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Most váltottam a Tf tápcsaládra, eddig greenaqua tápokat használtam, azt sajnos nem tudtam rendesen belőni. De mivel a tf-től megindultak a növények, gondoltam az algaírtóval megpróbálom átbillenteni a mérleget a növények javára. Nincs moha, azért van 70%-on a világítás, hogy ne kelljen co2-zni.
2021. jan. 13. 09:59
 4/13 anonim ***** válasza:

És mennyit adagolsz a tápokból? Carbot is kap?

Valószínűleg ezzel lesz a gond. Hogy mi mennyi. GA tápokkal nehezebb kicsit, vagyis más arányokkal kell.

2021. jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Easy carbo napi 2 ml

Tf planter napi 1ml

Tf makro napi 1.2 ml

2021. jan. 13. 10:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Plantert (vagyis a microt) csökkenteném mindenképpen, sok szerintem. A táptabletták általában mikro elemeket tartalmaznak. És szerintem így többleted van. (persze nem tudom milyen márkájú a tabid.)

Planter 0,5 ml makro meg 1 ml. Szerintem így jó lenne. GA tápok mehetnek 1-1 arányba, de a tf 1/2 aránnyal a legjobbak.

Szerintem..Aztán remélem más is ráerősít :)

2021. jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Már csak azt kéne tudni, hogyan csináljak kristálytiszta vizet.

Az algaírtás óta volt több vízcsere, de az se oldotta meg.

2021. jan. 13. 11:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Túl sok ötletem már nincs. Áramlás nem túl erős és lefelé irányuló? Nekem egy kis belső szűrő megoldotta, esőztetővel.

Képet mutatsz? :)

2021. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Estefele tudok képet csinálni.

Lily pipe oszlatja szét az áramlatot

2021. jan. 13. 11:52
 10/13 Skid05 ***** válasza:

A szalicilsavas szernek nem szabadna hatással lennie a biolóigai szűrésre. Magam részéről a peroxidot nem javaslom, garnélák mellett pláne, amíg nem tűnik el a vízből drasztikus hatással lehet az élőlényekre.

A planter tűnik soknak, pláne ha nincs olyan vasfogyasztó növény ami indokolná.

A két szűrő egy oldalról forgatja a vizet vagy egymással szemben?

A külső szűrőben van perlon?

2021. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!