Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 literes akváriumba Milyen...

25 literes akváriumba Milyen halakat,mennyit,és hozzájuk milyen felszerelés szükséges?

Figyelt kérdés

Szóval az imént kaptam keresztanyámtól egy használt akváriumot, amibe sikeresen bele ölték az összes halukat, és hadd ne keljen elmesélnem hogy mennyi hal volt ebben a pici akváriumban. Egyébként Nem volt még olyan akváriumom amit én kezeltem volna, és nem vagyok teljesen biztos hogy megvan e mindenem ami a haltartáshoz szükséges.


Kaptam hozzá műnövényeket,bújókat,kavicsot az aljára és egy szűrőt.

-A szűrő úgy működik hogy az alján beszív fent pedig van egy álítható rész ahol kitolja magából a vizet.


És az lenne a kérdésem hogy ez teljesen megfelelő egyes halak számára vagy ez kevés kell e még valami?


A halakkal kapcsolatban nem gondolom hogy 10 darabnál lehet többet tartani benne, viszont egy almacsigát biztos szeretnék mivel mamánál is volt az ő aranyhalaival.



2021. aug. 2. 18:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
30 liter alatti akváriumban tilos gerinces állatot tartani, törvénybe van iktatva. Szóval a halakat felejtsd el.
2021. aug. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%
Gondolom, 250 literes. Literenként kb. 1 cm hal.
2021. aug. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem, valóban 25 liter lesz az, azt is írja a kérdező, hogy pici az akvárium.

Ebbe legfeljebb garnélát lehet tartani, abból is keveset.

2021. aug. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Jajj!

Megne próbálj halat tartani ekkora akváriumba. Törvény tíli!

2021. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval még egy darab hal sem fér bele? Azt tudtam, hogy állatkínzó rokonaim vannak, de hogy ennyire basszus.
2021. aug. 2. 19:03
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Tilos! Megne próbáld, a törvény bünteti!
2021. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Egyébként magán az akváriumon kívűl jók a felszerelések? Mert akkor beszerzek egy nagyobb akváriumot
2021. aug. 2. 19:14
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
A felszerelésről több információ kellene: pontos típus.
2021. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem olvastam végig a válaszoka.

Pontos tipusinfo kellene a cuccosról. 25 L-es akváriumba ne tegyél gerinces állatot. Törvény bünteti!

2021. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%

Ahogy már írták is törvényileg (meg mondhatni a gyakorlat is szépen visszaigazolja) 30 liter alatt nem tartható gerinces állat. Mivel minden ami benne van vizet szorít ki plusz nem töltődik csurig ezért a 30 liter élettér egy minimum 35-40 literes akváriumot jelent.


Viszont garnélázni jó, ugyanakkor a felszerelésről több infó kellene de előreláthatóan esetleg csak a szűrő lesz használható.

Kelleni fog normális talaj, annak meg jó a rostált sóder, kvarchomok, gyöngykavics, folyami homok stb-stb illetve ezek tetszés szerinti keveréke. Megközelítőleg 5 cm vastagon ,hogy lehessen bele ültetni, szemcseméretre olyan 0,5-3 mm körül (igen, mm, nem cm).

Élő növények amik garnélák esetében elsősorban mohafélék, de mehet még kisebb anubias-félék, cryptocoryne-félék, páfrányok, felülre békalencse, kagylótutaj, rucaöröm stb-stb. Esetleg ha részben-egészben nyitott lesz akkor mehet a gyökerénél belógatva olyan növények mint a futóka, zöldike (csokrosinda), fittonia (hálóslevél), édesburgonya stb.

Nekik fény is kell ami nem árt közepes fényerősségű legyen (kisebb akváknál érdemes picit túllőni), ami “watt osztva literrel” 0,4-0,5 w/l, ugyan ez lumenben 20-40 lm/l (LED-eknél a lumen pontosabb).


Ugródeszkának egyelőre ennyi DE még kicsit messze vagy attól ,hogy élőlényeket vásárolj. Előtte ezeket alaposan tanulmányozd, sok hasznos cikket találsz s szép lassan összeáll a kép:

[link] , [link] , [link] , [link]


Ha kérdésed van inkább itt kérdezz mintsem a bolti eladótól (a többségük nem ért hozzá -tisztelet a kivételnek-).

2021. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!