Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorlás hal miért bántja a...

Vitorlás hal miért bántja a többi vitorlás halat ?

Figyelt kérdés
Volt kettő vitorlás halunk az egyik sajnos valamiért elpusztult. Úgy gondoltuk az az egy nem maradhat magában mivel rajban élnek, így vettünk mellé kettőt. De az az egy aki mellé bekerült a másik kettő folyamatosan csipkedi, kergeti a többit. Én úgy tudtam, hogy a fajtársaikkal semmi bajuk sem szokott lenni. Mit tegyek ? Miért piszkálja őket ?

2021. aug. 15. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A rajhoz nem 3 egyed kell, hanem 10.

Ha kevesen vannak, könnyen elő jöhet a dominancia , és a territoriális viselkedés. Pláne ha kezd ivaréretté válni, ami idővel elkerülhetetlen.

Nagy hely kell nekik, sok növény, tereptárgy, ami a territóriumukat jelzi.

2021. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora az akvárium?
2021. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert féltékeny
2021. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ezt úgy szokták ,hogy vesznek legalább 5-6 növendéket (a raj viselkedés is inkább ivarérés előtt jellemző) s kivárják míg kiválik egy pár. Majd a párt megtartják s ha nem elég a hely akkor a többieket elajándékozzák. Egy párnak is legalább 150-200 literes akva kell, 2 vagy több párnak már inkább 300 liter illetve attól felfele. Egy viszonylag nagytestű, territoriális sügérről beszélünk.
2021. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rosszul tudtad, erősen területvédő tulajdonsággal rendelkeznek.
2021. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ha így szokás, ahogy Teve írja, akkor hogy lesz otthona a többi, nincs párja vitorlásnak?
2021. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem, ki tudja így befogadni a felnőtteket?
2021. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:

A vitorláshalak csak ivadék és serdülő korban élnek rajban, később ezt már nem igénylik. Én párban, v háremben szoktam tartani őket, egy 300-literesben 2 hímet és 4-5 nőstényt de 1 hím és 1 nőstény is nyugodtan tartható. Tapasztalt akvarista, v eladó az egyívású rajból nagy eséllyel megtudja határozni a nemeket ha megfigyeli a viselkedésüket és kinézetüket. Teve által felhozott módszer is jó ha van hová tenni a maradék hímeket mert sajna a vitorlás hímek nem mindig viselik el a riválisaikat, itt néha az akvárium mérete sem ad biztonságot. Azt azért megemlíteném, hogy egyszer találkoztam csak annyira agresszív hímmel, hogy ki kellett vennem mert halálra üldözte volna a másikat, nagy akváriumban dús növényzet mellett is megtalálta. Másik tapasztalatom az, hogy a vitorlások majdnem minden esetben elfogadják a nekik szánt párt akkor is ha ivarérés előtt vettük az-az nem maguktól váltak ki a rajból.


A kérdezőnek: Sok mindent nem tehetsz, a dús növényzet, a nagy akvárium fontos de nem biztos, hogy teljes mértékben orvosolni fogja a problémát pláne kisebb akváriumban. Az utólag behelyezett halaknak még nagy helyen is sokszor problémát okoznak a "háziak". Egy kis kergetőzéstől, v csipkelődéstől még nem pánikolnak be a halak de ha rászáll valamelyekre és folyamatosan azt az egyet keresi akkor szét kell választani őket, ez főleg ivarérett korban fog eldőlni mármint, hogy beéri e egy kis kergetőzéssel v nem. Figyelni kell és ajánlott felkészülni egy esetleges szétválasztásra. Nagyobb akváriumnál esetleg működhet az akvárium ideiglenes két részre osztása is egy keretre feszített merevebb szúnyoghálófallal. Ivarérett korban egy halat biztosan elfog fogadni, mármint ha különböző neműek.

2021. aug. 17. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!