Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a neonhalamnak?...

Mi baja lehet a neonhalamnak? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Ma reggel figyeltem meg,hogy furán úszik és hiányzik az egyik szeme.Nem láttam még ilyet.Mire hazaértem munkából már szépen úszott,de a szeme ugyanolyan.....Nem értem a helyzetet.Jó pár éve vannak halaim,de ilyet még nem láttam.Érdekes.Egészségesek a halaim.Mi lehet a baj,úgy sajnálom a kis halacskát.Köszönöm.
2010. aug. 29. 23:36
 1/5 baleehangover válasza:
0%
kiégett az eggyik neon szeme ^^ bemész a horgászboltba és mond hogy neonhalszemégőt kész :)
2010. aug. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bocipók ***** válasza:
Az aranyhalakra jellemző még, h néha megtámadják egy-egy társukat és kieszik az egyik vagy mindkét szemüket. Sajna én sem jöttem rá, h miért csinálják. Jól táplálom őket tuti nem vitaminhiányosak, de nálam is volt ilyen. Egyébként a halacska fél szemmel élte le az életét, az eset után nem bántották többet.
2010. aug. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Thanks!!!!!
2010. aug. 30. 07:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy olyan helyre úszott ahova nm kellett volna, nekem pl eltünt egy halam, 5nap után halpenészesen sérült szemmel került elő a szűrő mögül. elpusztult sajnos. de tedd külön, és kezeld xantaxridinnel, vagy más gomba ellenes szerrel hogy nehogy a serb befertőződjön. ha nem látsz esélyt a gyógyulásra, és látod hogy szenved így, sajnos inkább eutanázia. a leggyorsabb ha kifogod a halat, kézbe veszed és hozzávágod jó erősen a földhöz, vagy valami kemény dologhoz. panelban a dzsuva wellen pl a kádba dobd bele. semmiképpen ne csak lehúzd a wc-n abba nem hal bele rögtön. még szenveed a mocsokban.Sajnos morbidnak hangzik de ezt meg kell tenni hogy ne szenvedjen, jobb neki, de csakis akkor h tuti nem megmenthető. Én 1x csináltam ilyet évek alatt, a többit nem öltem meg, ha volt egy hangyányi esély a megmentésükre. sajnos nem mindet sikerült megmenteni közülük sem.
2010. aug. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs semmi baja egeszseges!
2010. aug. 30. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!