Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulnak el a csigák?

Mitől pusztulnak el a csigák?

Figyelt kérdés

A halaknak nincs semmi baja a sepregető garnéláknak se, viszont a csigáknak egyszerüen csak a házuk marad ott ők eltünnek belőlük.

Egyszer volt ilyen aztán elszaporodtak majd most megint ez van. A kettő kőzöt botiák miatt tüntek el.


2021. aug. 28. 22:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Már mint lettek pusztultak is de szaporodtak is majd botiák megették őket ők elkerültek az akvából majd hoztam megint csigát és most ez van így másodszor.
2021. aug. 28. 22:39
 2/10 anonim ***** válasza:
Sótol.
2021. aug. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok pontosabban, a sima konyha sótol.

Mi is régebben azzal irtottuk, a vörös meztelen csigákat, mikor rengeteg volt.

2021. aug. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem irtani akarja őket.....
2021. aug. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

#4:

A 2-es azt írta le, hogy mi okozza a csigák halálát, az írtás csak megjegyzés volt, okostojás.

2021. aug. 29. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De ő nem azt kérdezte mivel lehet megölni őket, hanem hogy mi lehet az oka az akváriumi csigái pusztulásának. Tuti nem sózta az akváriumát 🙄
2021. aug. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon sóztam és akváriumról van szó.
2021. aug. 29. 09:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló zajlott le, kihaltak a hólyagcsigák hirtelen, azóta se szaporodtak el. A hagymacsigának ezzel szemben nincs baja. Ha réz lenne a csapvízben az elpusztította volna őt is
2021. aug. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálam is a kis csigák meg a kúp csigák elpusztultak de a zebra csiga meg él. Azt mondjuktudni kell hogy ahol élek ott ritka szar minőségű víz van az egész településen még vízelőkészítővel is kérdéses a minősége.
2021. aug. 29. 09:25
 10/10 anonim ***** válasza:

ha csigát szeretnél és olyat ami nagyon szívós akkor Almacsiga, zebracsiga vagy postakürt csiga.

az alma a legszívósabb egész nagyra megnő és mindent kibír szinte, viszont simán rácuppan egy növényre és megeszi. Illetve képes egy kisebb halat is elkapni és kinyírni (nálam volt rá példa)

A zebrákat javasolnám leginkább, nem olyan nagyok mint az alma, egész szépen is néznek ki, egy hátrányuk hogy az akvárium méretének megfelelően többet kell belőlük tartani, mert ha azt érzik hogy kevesen vannak akkor tele petézik az akváriumot ami nem szép a sok száz pici fehér pete. Nekem a 30 literes akváriumomban 5 zebra kell és akkor nem petéznek már.

A postakürt még kisebb, szintén látványos csigusz ő viszont el tud szaporodni. Nekem egy volt, most van 3 vagy 4 a semmiből.


azt tudni kell hogy csigák szinte mindenképp lesznek az akváriumban, ha nem akarsz sok kicsit akkor tarts néhány nagyot, az korlátozni fogja a kicsik szaporodását, ha nem tartasz nagyot akkor lesz sok száz kicsi ha csak nincs valami ami megeszi őket. Pl csigaevő csiga vagy hal. Ott a helenát tudnám javasolni mint csigaevő csiguszt, látványos, viszont ha vannak garnéláid tudtommal azokat is elkaphatja (ezzel nincs személyes tapasztalatom)

2021. szept. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!