Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halk levegőztető?

Halk levegőztető?

Figyelt kérdés

Létezik olyan levegőztető ami halk?

Eddig akármilyet vettem mind rezgett, még rongyba bugyolálva is elviselhetetlenül hangosak.

Levegőztető helyett mit lehetne használni?


2021. szept. 5. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha elég erős a pumpa, akkor az aksi alá is beteheted egy szekrénybe, vagy azon belül még egy dobozba, amit kitöltesz valami hangszigetelővel. (laza perlon vatta...)


Aksi mérete? Belső szűrőd nincs? Milyen halakat tartasz, csak szivacsszűrővel tarthatóak?

Mi a cél, dekorációs buborék, vagy O2 beoldás?

2021. szept. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként léteznek jobb konstrukciók, milyen márkákat próbáltál?
2021. szept. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És ha van szűrőd, pontosan milyen?
2021. szept. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

300 literes akva, eheim 2217 szűrőt használok. Belső szűrőm nincs.

O2 beoldás lenne a cél.

Van benne 3 gurámi, pár db szumátrai márna, odesszai márna, algaevők

Sera Air, marina air, tetra amiket próbáltam. Eheimet akartam venni, de arról az állatkereskedésben lebeszéltek, hogy nem jobb mint pl a tetra,ugyanolyan zajos.

2021. szept. 5. 08:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges levegőztető, ha fodrozódik a vízfelszín, akkor oldódik be oxigén, persze ha kifejezetten akarsz, nem szóltam.
2021. szept. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy külső szűrő, ami természetesen folyamatosan, éjjel-nappal megy. Ez egy Atman EF 600 és halk. Nem is hallani.

Emellett van egy 1000 l/óra belső szűrő, ami buborékolósra van állítva. Részben, mert tetszik, részben, hogy mozgassa a vizet, és rásegítsen a mechanikai szűrésre. Ez viszont időkapcsolón van, éjszakára kikapcsol, mert engem zavar a hangja alvásnál.

Nekem ez így jól működik hosszú ideje.

2021. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1-3 válaszoló vagyok.

Vennék egy olcsóbb belsőt, több ok miatt is praktikus.

Annak a kifolyását állítanám úgy, (buborékoztató nélkül) hogy erősenfodrozza a vízfelszínt. Ez elég a gázcseréhez, és majdnem néma megoldás.


Elvileg külsővel is.megoldható, (esőztető kicsivel a víz alatt, és ferdén felfelé állítva)

de egyrészt a külsőknek nem mindig elég a vízhozamuk, másrészt hasznos tud lenni, ha meg vannak osztva ezek a feladatok.

plusz ahogy a 6-os mondja, a mechanikai szűrésre is rásegít.

2021. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!