Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rákbeteg embernek a vérét ha...

Rákbeteg embernek a vérét ha egészséges emberbe ömlesztik át akkor a másik is ember is lehet rákos?

Figyelt kérdés
Abban az esetben értem ha pl a vérében is megvannak azok a tumor sejtek.
2021. ápr. 13. 21:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, de beteg ember vérét nem is veszik le eleve.
2021. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Z003 ***** válasza:
90%

Elméletben lehetséges, de gyakorlatban a mai szabályozások mellett nem túl nagy az esélye, mármint közel nulla.


(bár olyan faktorok növelhetik az esélyét mint hogy ha az illető nagyon erős immunszupresszánsokat szed, de szerintem még így is elhanyagolható az esélye.)

2021. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
100%
#1 Gondolom a kérdező úgy érti hogy a rákos személy még nem tud a betegségéről.
2021. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
3# akkor is kizart, mert minden esetben vizsgálják a levett vért utólag, mielőtt a verbankba kerül.
2021. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés hogy ez megtörténhet e véletlenül.
2021. ápr. 13. 22:45
 6/36 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt nem szűrik. Nem is létezik rá technológia igazán.

Azt sem lehet megmondani csak vér vizsgálatból hogy valaki rákos e.

2021. ápr. 13. 22:46
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

A fehérvérsejtek aránya sok mindenre felhívhatja a figyelmet és ha az nem teljesen normális, akkor vérfestést kell alkalmazni, ez egy elég gyors eljárás és nincs semmi komplikációja.

A minőségi vérkép nagyon fontos adatokkal képes szolgálni a szervezet kóros elváltozásairól. A vizsgálathoz egy csepp vért üveglapra kennek, azt megfestik, majd mikroszkóp alatt megvizsgálják. A fehérvérsejtek különböző típusait vizsgálják, azok arányaiból vonhatók le következtetések, ami útbaigazítást ad a további szükséges vizsgálatokhoz.


A különböző alakú fehérvérsejtek megszaporodása vagy csökkenése mást és mást jelent:

a karélyos magvú fehérvérsejtek megszaporodása bakteriális fertőzés, leukémia esetén jellemző

limfociták megszaporodása vírus fertőzésekben fordul elő

az eozinofil festődésű fehérvérsejtek megszaporodása allergiás folyamatokra utal, illetve bélférgesség, bizonyos daganat-típusok esetén fordul elő

a bazofil festődésű fehérvérsejtek megszaporodása tumorokban, leukémiában jellemző

a monocita (egymagvú sejtek) számának emelkedése egyes egysejtű fertőzésekben fordul elő.

2021. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Ezek a tumor markerek úgy tudom. De inkább arra való hogy egy ismert rákbeteg állapotát lehessen vele nyomonkövetni.


Nagyon elmegyünk ebbe a vér irányba, meg mindjárt kikötünk a vörös keresztnél is. Ezt megelőzendő akkor pontosítom a kérdést, mert abszolút nem erre vagyok kíváncsi. A vért igazából csak mint szállító közeget gondoltam.


Először is: Rákbeteg emberből ha SZÁNDÉKOSAN daganat sejteket ültetünk át egy egészséges emberbe, pl bejuttatjuk a vérkeringésébe akkor a másik emberben is betegséget okozhat vagy a szervezet az mindenképpen legyűri mivel "nem kompatibilis" csak abban az emberben működik amelyikben kifejlődött a betegség?

2021. ápr. 13. 22:53
 9/36 anonim ***** válasza:
68%
A rák nem fertőző. Vérrel se. Tehát a válasz: nem.
2021. ápr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Ez nem a szokványos értelemben vett fertőzés. Honnan gondolod hogy nem?
2021. ápr. 13. 22:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!