Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rozsdamentes acél okozhat kárt?

Rozsdamentes acél okozhat kárt?

Figyelt kérdés
Rozsdamentes acélból szeretnék díszt készíteni az akváriumba. Elég nagy lenne, gyakorlatilag kitöltené az akváriumot és növényekkel fogom befedni, mintha egy elsüllyedt hajóroncs lenne. A kérdésem az hogy okozhat-e károkat a vízben a rozsdamentes acél?

2021. szept. 15. 12:55
1 2
 1/14 EagleHUN ***** válasza:
54%

A víz ph értékétől függ a dolog! A rozsdamentes az nem saválló.

Ha a víz enyhén lúgos akkor semmi gond nem lehet.

2021. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor legyen inkább saválló acél? Elvi szinten az sem rozsdásodik, de nem tudom megkockáztassam-e.
2021. szept. 15. 13:06
 3/14 EagleHUN ***** válasza:
59%
A saválló bírni fogja.
2021. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 EagleHUN ***** válasza:
24%
De ha a rozsdamentesből készített díszt utólag átkened valami átlátszó lakkal vagy átlátszó körömlakk bevonatot csinálsz rá akár az is jó lehet.
2021. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem. És nem kell lekenni sem.
2021. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

Hát ilyet még nem hallottam. Elég nagy energia befektetésnek látszik, plusz kockázata is van, nem véletlen, hogy nem találkoztam még ilyennel.


Van ez a csirkeháló. Ilyen hajlékony drót, amire műanyag van olvasztva. Úgy is mondhatnám, egy műanyag rács, amiben van egy kis drót a merevítés miatt. Abból nem lehetne megformázni?

2021. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Salx Narval ***** válasza:
73%
Nem, de borzasztóan giccses hatású egy akváriumban mindenféle, roncs, vár, búvár, tengeri kagylóhéj, üvegkavics, festett talaj és hasonló förmedvények látványa. Ha tudlak én lebeszélnélek erről és figyelmedbe ajánlanám a természetes dekorációk használatát, főleg a biotóp jellegűekét. Egy művészi precizitással elkészített roncs is szépérzést romboló hatással bír.
2021. szept. 16. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Salx Narval ***** válasza:
81%
A felsorolásból kihagytam a műnövényeket, azok sem akváriumba valók.
2021. szept. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem lesz giccses, mert művésszel csináltatom több százezer forintért. :) Csak ő nem csinált még akváriumba ilyet, ezért volt kérdéses az alapanyag. Lehet, hogy kisebb lesz a roncs, mert szerinte sem előnyös az a méret, amit én gondoltam, de ez részletkérdés.
2021. szept. 17. 18:08
 10/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyesmi lesz, csak nagyobb lenne a hajó, részletesebb és nem ez a csúnya árbócos, hanem tengerjárós, kb. mint a Titanic. Körbeébítve szépen dombokkal, növényekkel meg minden.

2021. szept. 17. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!