Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhal tartás?

Aranyhal tartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdő akvarista vagyok, nemrégiben vásároltam meg az első akváriumomat (100L), illetve egypár aranyhalat.


Milyen tanácsokkal tudnátok adni a tartásukkal kapcsolatban, mi az amire oda kell figyelnem? Jelenleg a boltos tanácsára morzsa mix-el etetem őket, bár vannak kétségeim a boltos tanácsaival kapcsolatban. Ez mellett az akvárium kialakítására is kíváncsi lennék. Mű növény vagy sima? Ha sima növény akkor milyen fajta?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. szept. 18. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
25c° nál ne legyen magasabb a víz hőmérséklete. Ha lehet élő növényt tegyél bele és apró szemű talajjal. A szűrés a lehető legjobb legyen. Hetente egyszer takarítsd ki és cseréld a víz 40%-át. Növényi és állati eredetű lemezestápot ajánlok.
2021. szept. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Norbig ***** válasza:
88%

Alapból a baj hogy 100L-es az akva.Aranyhalat nem tartunk 300 liter alatt,gyorsan nőnek,sokat esznek és sokat koszolnak.


A boltosokat 90%-ban nem érdekli hogy kinek és hogyan adják el a termékeiket,a lányeg hogy megvegyék,szóval jól érzed hogy nem igazán megbízható a boltos.


Mindig arra kell törekedni hogy élő növényzetből sok és gyorsan növők legyenek,aranyhalak mellett ez nem egyszerű mert szeretnek dézsmálni ők is mint a sügerek ahogy tudom.


Alapjában kellene bele ásnod mélyen az akvarisztikába ha igazán érdekel,a halakat meg ha lehet vidd inkább vissza,sajnos ez nem a legjobb kezdése ennek a hobbinak.


Ezeket az oldalakat javaslom:https: //diszhal.info/ , [link] , [link] , [link]

2021. szept. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!