Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem korlátozzák vagy...

Miért nem korlátozzák vagy tiltják be az aranyhal akváriumi tartását?

Figyelt kérdés

Kissé kezd számomra már több mint bosszantóvá válni hogy minden második kérdés az akvarisztika kategóriában arról szól hogy az illető vett két aranyhalat 10-30 literbe és megdöglöttek, pedig a szomszédnak ugyanekkorában van 2 évek óta!

Az aranyhal az egyik legkevésbé akváriumba való hal szerintem, inkább kerti tavak díszeként tudom elképzelni, mégis ezt a halat veszik a legtöbben kicsi és neadjisten gömbakváriumba mindenféle felszerelés nélkül rossz halakkal társítva.


Miért nem kötelezik legalább arra a kereskedéseket hogy feltüntessék ezeknek a halaknak az igényeit? Illetve az összes többi halnak is ha már itt tartunk.



2017. aug. 18. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
az arowanat se tiltják, meg az aranyhaltól 10 szer nagyobb kismillió halat.
2017. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

azért a kitenyésztett nyomi változatok annyira nem lehetnek életképesek egy tóban, nekik elég 200-300 liter is, de egy "sima" aranyhal amelyik 25-30 cm-re nőhet nem való 500 litertől kisebbe, sőt...


a pénzről szól minden sajnos, törődj bele... :(

2017. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze, megértem egyébként ezeket a díszaranyhalakat hogy inkább nagy akváriumba valók mint tóba, de azt tényleg kötelezhetnék hogy legalább kiírják a kereskedésben a hülye tapasztalatlan vevőnek hogy ekkora akvárium minimum kell. Mert az eladó biztos hogy nem mondja meg.
2017. aug. 18. 17:27
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Arowanát én legutóbb 10 000Ft felett láttam kereskedésben. Azért ennél az összegnél már elgondolkodik azon az ember, hogy mi a pék lisztes farka kerül ezen ennyibe.


Az aranyhal cuki, olcsó és baromi rossz a sajtója. Hiszen mindenki olyan meséken, filmeken szocializálódott, amikben gömbakváriumban van az aranyhal, akkor miért is kellene neki 300+ liter és sok drága felszerelés?


Amúgy sok helyen ki van már írva az állatok igénye, csak éppen a vevők magasról leszarják és / vagy nem hiszik el (lásd fenti példa). Az eladók, már akik nem fáradtak bele az egészbe és nem szarják le magasról kinek mit adnak el, próbálják finoman terelni a népet ("aranyhal? 70 literbe nem igazán való, de nézd, itt ez a cuki platti, ennek is olyan színe van!"). Ha nyíltan visszautasítják a vevőt, az azzal jár, hogy viszi a bolt rossz hírét és simán megveszi ugyanazt a halat egy másik kereskedésben.


Kérdés az, hogy a korlátozás vagy a tiltás mit oldana meg. A kereskedők kreatívak, ha nem aranyhal, akkor úgyis lenne valami más.

Én inkább a nevelésnek vagyok a híve: a gyerekek úgyis baromi fogékonyak mindenre, ami az állatokkal kapcsolatos. Adj nekik egy gyerekeknek íródott, de szakmailag pontos könyvet, máris többet tudnak, mint a szüleik. Meg hát, az sem kevésbé gáz, amit a többi állattal művelnek az emberek: kinti tacskó, kenneles husky, megkötött spániel, 3 hét alatt halálra nyúzott húsvéti nyuszi, felpuhult páncélú, fagyoskodó teknőcök stb.

Csak hogy témánál maradjunk, az egyik gyerek pont az én hatásomra cserélte le a 30 litereséből állandóan kipusztuló aranyhalakat 3 guppira. Kellett hozzá egy példaértékű akvárium, egy másfél mondatos beszélgetés ("Wow, neked mennyi halad van!" "No de nézd meg milyen picik és mekkora helyük van!") meg jól irányzott halas könyv, amit még akkor vettem neki, amikor meguntam a szülei aranyhalas töketlenkedését.

A másik kölyök, ha jól sejtem, most cserélt le egy 8 centis kék gurámit egy bettára, szintén 30 literes akváriumban. (A bettát nálam látta, én meg azóta agyaltam, hogy hogy lehetne kiszabadítani a gurámiját, amióta láttam, miben poshad a szerencsétlen. Sajnos cserélni nem tudunk, túl messze lakik.)

2017. aug. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!