Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi halak meddig bírják...

Akváriumi halak meddig bírják szűrő nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy jelenleg még csak 25 literes akváriumom, ami tudom hogy nem a legmegfelelőbb de jelen helyzetben még csak ezt tudom tartani, de nemsokára lesz nagyobb is.

A lényeg hogy a szűrővel szerintem valami nem stimmel ugyanis van egy plusz mellék zörej ami tegnap még nem volt most délután/este kezdte el és nem igazán tudom mi az. Most ki fogom húzni, ha meg lehet csinálni megcsináljuk ha nem veszek másikat.

Az a baj a márkáját nem tudom a doboz meg szerintem már nincs meg de az akvárium szélére kell erősíteni és úgy folyik vissza a szűrt víz a többihez tehát a tartály rész kívül van.

Arra lennék kíváncsi hogy meddig bírják a halak esetlegesen szűrő nélkül ha van pár db élő növény még rajtuk kívül és egy les világítás még pluszban?

Ha nem etetek az jó megoldás lehet? Ilyet is olvastam már itt.

Persze remélem nincs komoly gond és javítható a szűrő. Nem tudom számít - e bármit is de 2019 okt óta van meg a szűrő.

Tudol hogy vannak olyan szűrők is amik a vízben vannak benne elszigetelve ha jól tudom de ehhez nem értek, lány vagyok úgyhogy ebben nem vagyok így itthon😅 annyit tudok hogy az enyém az akvárium szélére van erősítve.

Bocsi hogy ilyen kusza lett 😅



2021. szept. 19. 02:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szóismétlésért bocsi!
2021. szept. 19. 02:10
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
90%
Már önmagában az is probléma, hogy ekkora akváriumban halakat tartasz de a kérdést illetően nem akkora gond a szűrő ideiglenes nélkülözése ha betartasz néhány dolgot. Az etetést nem kell abbahagyni de mérsékelni mindenképp ajánlott. Viszont ami fontos az a 2 naponkénti részleges vízcsere, 5-litert kb egy vödörnyi vizet kell lecserélned 2 naponta azonos hőfokú pihentetett, v klórtalanított vízzel, ilyenkor a talajt is takarítsd fel iszaplopóval . Ha elkészült a szűrő, v újat vettél akkor üzemeld be de a vízcseréket még legalább 3-4 hétig csinálni kell. Ezt követően átállhatsz a heti 2x 15% os vízcserékre. Mielőbb szerezz be egy nagyobb akváriumot is mert ekkora akváriumban nem szabad halakat tartani. Nézd meg a díszhal infón mekkora akvárium kell a halaidnak és aszerint válassz akváriumot. [link]
2021. szept. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Norbig ***** válasza:
73%

30 liter alatt nem is szabadna gerinceset tartani, de ettől most eltekintek...a szűrő fajta ami neked van a leírás alapján akasztós szűrő.


Függ a halak ès a növènyzet mennyisègètől, a szűrőt nem tudják helyettesíteni teljesen mert kell a vízmozgás ès a biológiai szűrès.

Pár napig, esetleg egy hètig talán nem lesz gond ha naponta majd cserèlsz 5L vízet, előkèszített vagy klórtalanított vízzel.De számold bele hogy majd az új szűrőnek is kelleni fog idő mire elkezd rendesen dolgozni, nem lenne hátrány ha a kritikus 2 hètig mèg menne a règi szűrő, ha megadja magát akkor pedig marad a napi vízcsere.


Igen segíthet ha kevesebbet vagy egyáltalán nem etetsz, kevesebb lesz a káros anyag a vízben az esetlegesen megmaradó táp ès a halak ürülèke miatt.

Persze ha teljesen leáll ez a szűrő ès várni kell az újra akkor finoman muszáj leszel etetni.

2021. szept. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
71%
Ha van levegőztetőd akkor most finoman porlaszthatsz vele.
2021. szept. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Norbig ***** válasza:
73%
Ès az első 1-2 hètben az új szűrővel baci kultúrát is adhatsz a vízbe hogy gyorsabban munkába álljon az új szűrő.
2021. szept. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Amíg meg nem mérgeződnek a saját végtermékeik mérgező vegyületeitől. Vagy gyorsabb esetben meg nem fulladnak.

Nem tudjuk milyen halak, hány darab, mekkorák... Alapból egy alkalmatlanul kis víztömegről van szó, ami ilyen esetben hatalmas öngól.


Az etetéssel azonnal állj le, és még akkor se kezdd el őket újra etetni, ha lesz új szűrő. Pár napot probléma nélkül kibírnak még a kisebb halak is. Utána is csak negyed adag kajákat adj, és fokozatosan emeld. A szűrőben lévő szűrőanyagot is a vízben hagyhatod pár napig.

A részleges vízcserékre érdemes még odafigyelni, minél gyakrabban cserélj egy kis (10%) vizet. Akár naponta 2-szer, állott vízzel. 12 óra alatt kimegy belőle a klór, egy széles szájú edényből. (2 literes kancsó)

2021. szept. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
#3-hoz csatlakozva: a halak méretétől és mennyiségétől függ. Megfelelő benövényesítettség esetén 1 db kb. 5 cm-es halra szűrés nélkül 10-15 liter vizet szokás számítani. Vedd minimálisra a táplálék adását, a halak egyébként sem igényesek ebből a szempontból. A "mellék zörej" származhat abból, hogy valami apró szilárd anyagot szívott be, ami most belül ütődik a szivattyú falához (lehet akár csigahéj is).
2021. szept. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, lesz nagyobb akvárium, és köszönöm a válaszokat!

A szűrőt igyekszek ma már megvenni!

Egyébként volt egy ismerősöm aki 10 literes akváriumban tartott egy aranyhalat egyedül, és vagy 5-6 évig élt a hal.. Elég érdekes volt így utólag az információk birtokában.

2021. szept. 19. 11:38
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekes, hanem hazugság.
2021. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy aranyhal elél akár 30 évig is, csak nem 10 literben..

Az az 5-6 nem év volt, inkább hét. Még hónapokat sem élne el egy aranyhal 10 lityóban. Ne erre alapozz, ha halat tartasz.

2021. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!