Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fontos az algaevő vagy elég...

Fontos az algaevő vagy elég helyette pár Red Cherry és csiga?

Figyelt kérdés

Most szeretnék venni egy 54 literes akvárium szettet, de nem igazán szeretnék algaevőket. Úgy gondoltam veszek vagy 3-4 Red Cherryt meg vagy 2 csigát. Halaknak pedig kb. 8 Neon-t és 5 Guppy-t gondoltam. Ez így elég? A Red Cherry és a csigusz eltudja végezni azt amit az algaevő tenne? Valamint ezeket az állatkákat lehet így együtt tartani vagy kéne még valamilyen állatka bele a biológiai egyensúly miatt?


Köszönöm a válaszokat.


2010. szept. 1. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia Én a helyedven 6 VÖRÖS neont 6 guppyt és 4 páncélosharcsát vennék, és 2 almacsigát, és más nem kell, redeket ne vegyél, külön akváriumba jobb lenne nekik,és amugy is kevesen lennének, félnének. Amúgy jó nagyjából a felállás. a páncélos a kajamaradékot megeszi a talajról. Ja guppybol csak hímet vagy csak nőstényt vegyél, a hímek szebbek. Nem kell h szaporodjanak,nem férnének már el.
2010. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, amit a kérdező írt, neonból legyen 8, az a minimum. Nyugodtan tarthatsz red cherryket, nagyon jól takarítanak, nekem 3-4 van mollyk, guppik mellett, nem bántják őket és nem is félénkek, próbálják elcsenni a halak elől a jobb falatokat :)A páncélos harcsa is jó, megcsinálja ugyan ezt, ízlés kérdése melyiket választod. Más nem kell, viszont olyan csigát válassz, ami nem tud túlszaporodni.
2010. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Igen, azért szeretnek Red Cherryt mert az jobban tetszik mint az algaevők és meg is nyugtattál most! :) Csigából úgy hallottam hogy az almacsigát érdemes, mert ha szaporodik is könnyen eltudom távolítani a petéket. Vagy tudsz ajánlani esetleg másfajtát?
2010. szept. 1. 11:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Az almacsiga teljesen jó, esetleg porcelán/zebra csigával is próbálkozhatsz, egyáltalán nem szaporodik akváriumban, nagyon szép, de igazából nem ismerem, nem tudom mennyire takarít.
2010. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A red sherry mellé én nem is tudom, hogy egyáltalán szűrőt rakhatsz e, ezt kérdezd meg egy állatkereskedőtől, mert pl nekem nincs benne szűrőm, de szerintem egyből be is szívná őket. Ha csak kitakarítom, akkor is mindig beszívok párat tök véletlenül a csővel.


És a red sherry gyorsan elszaporodik, aztán ilyen 3 miliméteres kicsik fognak ugrándozni, legalábbis nálam van rengeteg.


Még ha a nagyot nem is, de a piciket tuti be tudja szívni a szűrő, van egy olyan gyanúm :)

2010. szept. 3. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak vegyél pár csigát, aztán kész :)


Ha algásodik, egy szivaccsal belülről le törölgeted az üveget, és kiveszed a növényeket lemosod csapvíz alatt, aztán visszateszed. Utána 2hétig biztos jó lesz :)

2010. szept. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam csak nagy redek vannak, nem szívja be őket a szűrő, nem mennek a közelébe. Mivel társas akvárium lesz, kicsik nem is lesznek, esetleg ha jávai mohát is használsz, abban el tud bújni néhány. Nagyon szépek és viccesek, tartsd őket bátran :)
2010. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! :) Azért szeretnék Red-eket mert annyira aranyosak és nagyon megtetszettek! :)
2010. szept. 5. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!