Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen csiga, most találtam...

Ez milyen csiga, most találtam az akváriumban? (kép)

Figyelt kérdés

Már jó ideje nem vettem növényt, nem is értem honnan van.

[link]

[link]

[link]

Köszi.


2011. okt. 22. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Almacsiga, rohadtul elszaporodik ha nem veszed ki belőle, nekem is volt régen gondoltam aranyos hagyjuk benne aztán meg nem láttam az akváriumot mert nem volt rajta hely tőlük, szerencsére mellettünk van egy kis patak féle oda tudtam kivinni őket mert azért megölni nem volt szívem őket.
2011. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Jah és én vegyszerrel tisztítottam ki az akváriumot aztán jól kiöblítettem és mikor berendeztem növény nélkül pár nap múlva megjelent megint egy csiga de az már nem almacsiga volt hanem valami csavart házú csiga, na az nem szaporodott el úgy van vagy 20 belőle és nappal elő sem jönnek így azzal jól jártam.
2011. okt. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Köze nincs az almacsigához. Így alulnézetből meg nem mondom, hogy mi lehet, jó lenne egy másik fotó róla felülnézetből. Akár ki is veheted, hogy lefényképezd.

A háza állásából erre tippelek:

[link]

Csak az a nagy különbség, hogy ez sokkal világosabb, de lehet, hogy csak a kép csalóka.

A növényekre ártalmatlan, a Tropicás növényekkel kerülhetett az országba.

2011. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Platypus ***** válasza:
78%
Pontosan az, amit Murr linkelt, talán törpe postakürt csigára lehetne fordítani a nevét. A magyar akvarisztikában egyelőre semmiféle név nem ragadt rá, alig ismert faj. És ártalmatlan.
2011. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kösz Murr a választ pont jól jött mert én is a minap vettem észre hogy az akváriumom hemzseg az ilyen fajta kis "bébi" csigáktól!Kivettem őket és egy külön akváriumba raktam ! Kb: 60 db-ot számoltam :) Eddig nem tudtam hogy milyen fajta meg micsoda,mert nem volt nagy csigám biztos növényről került be a pete itt meg kikelt!!Mit ajánlotok,kell neki levegőztető vagy fűtő vagy valami?egy nagy moha van nekik bent azt hiszem Jávai!Mi más eleséget adjak nekik?
2011. okt. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is van egy már fél éve megvan teljesen ártalmatlan nem szaporodott el :)

2011. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

13:12

Egy kis szivacsszűrő nem árt nekik, de megvannak nélküle is, ha mondjuk hetente kétszer cserélsz rajtuk egy kis vizet.

Az algán simán elvannak, néha adhatsz nekik halkaját vagy forrázott zöldséget, de vigyázz, hogy ne rontsa le a vízminőséget.

Fűtő nem kell.

2011. okt. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még annyi, hogy ezek nem bébi csigák, ilyen kicsire nőnek meg. Néhány milliméteresek lesznek csak.

Nem túl dekoratívak :)

2011. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
köszi szépen :)
2011. okt. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
és még 1-et szeretnék kérdezni: Letakarjam az akváriumot?Azért kérdezem mert volt olyan csigám amit a padlón találtam!!:D Ők nem fognak kimászni? :)
2011. okt. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!