Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50literea akváriumba 6neon...

50literea akváriumba 6neon hal mellé milyen hal mehet?

Figyelt kérdés
2algázó + 2csiga már van

2021. okt. 25. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Pár guppi vagy más pontylazacok. Az egyik csigát kivenném a helyedben nagyon elszaporodhatnak.
2021. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Csigáknál olyan mindegy, egyet vagy kettőt teszel be, pár hónap alatt tele lesz csigával.

Az akvával kapcsolatos egyéb paraméterek (szűrő, növények, világítás, hőmérséklet) mik? Akvárium indítása hogyan történt?

2021. okt. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%

1-es vagyok

2-es nem teljesen, így van, de én is így jártam. Sőt előző akváriumomban soha nem volt csiga és egy takarítás alatt azt vettem észre, hogy egy hatalmas csiga van az egyik növényen. Na ezt mond meg hogy történt! Még csak távolról se látott csigát az akvárium.

2021. okt. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
92%

Inkább újragondolni kellene mert 50 liter kissé szűkös neonhalaknak (meg ők kevesen is vannak), algázóknak (anci?) meg pláne. Az algázókat mindenképp ajándékozd el, neonok helyett meg tarts valamit aminek elég ekkora hely, pl: kb 6 hím guppi plusz pár csiga. Persze csak ha a technika is passzol egy ekkora akváriumhoz. Jó lenne a lehető legtöbb infót megadni amit csak lehet (pl: szűrés, világítás, növényzet, vízcserék/ szűrőtisztítás mikor-mennyi-hogyan stb).


Ezek még jól jöhetnek:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is az ugrott be egyből, hogy a neonok nem fogják ott jól erezni magukat.
2021. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Mellé semmilyen, a helyére egy csapat guppi és kész. Nagy a mozgás igényük, pici az akvád hozzájuk.

A csigákra meg visszatérve, annak van rengeteg csigája aki nem tudja kordában tartani. Ha úgy etetsz hogy nem figyelsz oda, sok a lehulló meg a rothadó mindenség akkor szaporodnak ezerrel. Nekem 2 éve van egy nagy akvám és érdekes módon nem leptek el.

2021. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Fél éve vannak. 6neon és 2 platti volt. A plattik nem bírták soká. Nem szaporodnak a csigák, csak jó nagyra megnőttek. Heti szinten 15%os vizcseret csinálok. "Nagytakaritas" még nem volt. Szűrőhöz nem értek :) lehet nevetséges lesz, ahogy körbe írom és lehet nem fog jelenteni semmit nektek, vag mind ilyen, de ez egy "fekete negyzet" belul szivacs alul, fenn meg jon az oxigén.
2021. okt. 26. 22:24
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
A neonhalaknak kicsi az akvárium és keves is vannak. 100 literbe már mehet 50 neonhal is nem terhelik a vizet nem fogják zsúfoltnak gondolni mert tájban élnek.
2021. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

100 literbe 50 neonhal?!

Alá írom nem voltam jó matekból,de ha 50 liter kicsi mindössze 6 neonhalnak akkor 100 literben igen csak tömeg nyomor lesz 50 neonhalnak.

2021. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

9

Tudod van egy minimum és akár tetszik akár nem onnan kell számítani.

2021. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!