Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhal mellé milyen halat...

Neonhal mellé milyen halat rakhatok?

Figyelt kérdés

Van egy kb 250l-es akvàriumom. 17db neonhal, 3 algaevő és 4 páncélos harcsa van benne.

Gondoltam, h tennék még bele vmit, ami úszkál külön is a többiektől. Ötlet?

Előre is köszönöm!



2021. nov. 8. 19:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy eleven szülőt nem nagyon szeretnék, mert régen "guppis" akvárium volt és annyira elszaporodtak, hogy egyrészt csúnya lett, másrészt sxtem a túlzsúfoltsàg miatt lettek betegek
2021. nov. 8. 19:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem zebradánió és gurámi is volt neonhallal együtt.
2021. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem malabári dániók, tűzgurámik, szumátrai márnák vannak neonhalakkal
2021. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Én elsősorban kiegészíteném a jelenlegi rajokat. Neonokhoz is mehet még pár, de a páncélosokhoz mindenképp rakj még, legyen minimum 6-8 vagy több.


A többiek ajánlásai is egész jók de szerintem jobban nézne ki egy biotóp jellegű akvárium dél-amerikai halakkal (ha már az eddigiek mind azok). Ha megfigyeled van 2 aljzatlakód plusz a neonok is általában az alsóbb vízrétegekben mozognak így a legjobb lenne egy felszín közeli faj. Persze csak óvatosan mert vannak köztük ugrálósak is ami problémás lehet ha nem fedett az akvárium (ha üvegtető nincs is de legalább egy kifeszített szúnyogháló vagy ilyesmi legyen). Talán tipikus ilyen a baltahasú/ szekercelazacok, felszín közelében mozognak de jó ugrók.


Ezeken az oldalakon vannak mindenféle keresési szűrők amikkel kikeresheted az akváriumodhoz legjobban passzoló fajt:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha tetszenek itt már akár a vitorláshal is bevállalható lenne pl 1 hím 2-3 nőstény arányban, (esetleg párban is). Két hím lehetőleg ne kerüljön bele van, hogy megosztoznak a nőstényeken de erre csak akkor szabad vállalkozni ha van hová tenni a gyengébbik hímet.
2021. nov. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A diánók hajlamosak a csipkelődésre.

De pl a kubotai razbóra nagyon hasonló a neonhoz.

2022. febr. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!