Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Black molly és neonhal rakható...

Black molly és neonhal rakható egy akváriumba?

Figyelt kérdés

a szakirodalom szerint nem a molly kicsit lúgosabb és keményebb vizet szeret a neonhalnál


de rengeteg helyen látom, hogy együtt tartják őket


hogy állítsam be a vizet, hogy mindkettő jól érezze benne magát?


köszönöm


2013. nov. 12. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A két fajta optimális víz keménységének intervalluma lefedi egymást: 10-15NK (mollynak 10-30). A ph meg 7 körül megfelel mindekettőnek ,szerintem ennyire nem érzékenyek rá.Neon: 6,7-7,2ph, Molly:7,5-8,2ph
2013. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább a vízhőmérséklet különböző, de 25 fokon még elvannak a neonok.
2013. nov. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pendulum92 ***** válasza:

Én nem tanácsolom összerakni őket.


Igen a molli a keményebb és lúgosabb vizet szereti, a neonhal épp ellenkezőleg.


A neonhal ELVAN csapvízben, de nem az a legoptimálisabb közeg neki.


Hőmérséklet igényük is teljesen más. Míg a neonhal inkább a hűvösebb, 22-23 fokos vizet kedveli, addig a molli melegigényes, 26 tól fölfelé jó neki.


Lehet kísérletezgetni, de akkor egyik hal sem a számára legjobb körülményeket fogja kapni, így kevesebb ideig fog élni.


Sokféle összeállítást lehet látni, de nem az a mérvadó. Törekedni kell az eredeti élőhely lehető legjobb leutánzására.

2013. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gryphon ***** válasza:
Én tartottam őket együtt...aztán a mollik nőttek és szétszedték a növényeket :D
2013. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:

Szerintem sem szerencsés. A molly a kifejezetten kemény, sőt enyhén sós vizet szereti, különösen hogy manapság a boltokban szinte csak vitorlás molly hibrideket árulnak, ami még tengervízben is tartható faj.

Ezzel szemben a neonhal kifejezetten lágyvizes és legfeljebb tűréshatáron belül van neki a mollynak is megfelelő középkemény, de közel sem ideális.


Sokan nem törődnek a halak igényeivel, és a nem megfelelő vízkeménység nem öli meg látványosan a halakat, ezért könnyű azt hinni, hogy nem számít.

2013. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!