Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vízzel töltitek fel a...

Milyen vízzel töltitek fel a betta akváriumát?

Figyelt kérdés

Felforralt vízzel jót tehetek?

Vagy inkább csapvìz + antiklór?



2021. dec. 14. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Csapvíz antiklór nélkül!!!

Leengeded a vizet egy kannába, vagy 5 literes flakonokba és éjszakára úgy hagyod és kimegy a klór és nem kell vegyszerezned.

Növények vannak? Mik a körülmények? világítás? Szűrés?

2021. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha levonom a kavicsot...stb akkor kb 18 liter víz van az akváriumban. Szögletes, nem gömb

Ültettem egy nagy mű, meg egy kisebb élő növényt

Középen van egy jó nagy kő

Szivacs szűrőt vettem... még nem próbáltam

Meg ledes lámpát... ezt se próbáltam. A nagy akváriumokban mèg neonok vannak. Azokat ismerem

A levegőztetèsről mindenhol màst írnak. Gondoltam h majd néha kiveszem, néha belerakom

2021. dec. 14. 09:53
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Egy bettának minimum 35 liter kell. 30 liter alatt gerinces állatot nem is lehet tartani. Jogomban áll feljelenteni téged törvénysértés jogával.
2021. dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Alapjaiban gondolt át ezt a betta dolgot. A betta igényeli fűtés és a szűrést illetve a nagyobb helyet. Hím vagy nőstény? Ha nőstény vegyél mellé még 1 nőstényt és egy 40l akváriumot. Ha hím vegyél mellé 2 nőstényt és egy 70l akváriumot. Jelenleg törvényt sértéssz. 30l alatt nem lehet gerinces állatot tartani.
2021. dec. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Így van! 18 literes? Szivacsszűrő és nem próbáltad? Akkor most szűrés nélkül van benne a hal? Hát az szépen elfog pusztulni ammónia mérgezésbe. Ráadásul le fog gyengülni, nem fog neked úszkálni, rossz kedve lesz. Szép lassan jön megy. Nehogy azt hidd hogy alapvetően ilyen hal. Csak szimplán nálad szenved.

Ráadásul a műnövény ontja magából a méreganyagot is. Arra is fogadnék, hogy valami színes színezett kavicsod van.

Kicsi növény is pusztul? Vagy tápozod valamivel a vizet?

2021. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
A többiek összefoglalták a lényeget. Én a 4-es válaszolóval ellentétben (akinek amúgy igaza van, nem azért írom ezeket) inkább azt tanácsolom ,hogy add el a halat s gondolkozz el a dolgokon mielőtt vennél bármi mást. Ekkora méretben még lehet garnélákat/ kisebb csigákat tartani, de halakat nem. De nem olyan egyszerű az akvarisztika ,hogy “hát néha egy kicsi ez egy kicsi az s minden happy”. Ha komolyan gondolod akkor mi mind szívesen segítünk de ha esetleg nekünk nem hiszel akkor kezd ezekkel: [link] , [link] , [link] , [link]
2021. dec. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kis akváriumban nem lehet semmilyen gerinces állatot tartani.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én egy árva szóval sem mondtam, hogy megvan a hal

A vízről kérdeztem, hogy eleve milyet tegyek bele. Gondolhatjátok, hogy nincs víz nélkül a halacska. Ma hoztam bele mindent (halat kivève), de mivel a neten mèg abban sem egyeznek a vélemények, hogy jòl èrzi e magát a hal a levegőztető mellett, gondoltam inkább itt kèrdezek utána a víznek, hogy kinek mi a tapasztalata.

A nem próbáltamot úgy èrtettem, hogy nincs tapasztalatom szivacsszűrőről, sem ledes lámpáròl, mert a 2 nagy akváriumunkban még neon csövek vannak, illetve teljesen más fajta szűrők.


A történet egyèbként az hogy a kislányom nagyon szeretne a szobájába egy akváriumot és hazahozott az egyik osztálytársátòl egy kis gömbakváriumot (mint kiderült aranyhaluk volt benne, de "rejtélyes" módon mindig megpusztult, így nekiadták a lànyomnak az üveget...stb. hagyjuk) mondtam, h abba nem veszünk halat, inkább kap karácsonyra egyet.

Össze akartam ma rakni, ha minden klappol, akkor a jövő héten választhat egy halat

(Kérlek ne oktassatok ki, hogy gyereknek állat nem valò. Én is tudom, hogy a felnőtt felelőssège, de attól mèg lehet az ő ajàndéka)


Mint írtam 18 liter víz fèr bele, ha levonok mindent, szóval nem 18 literes az akvárium....

A boltban borospoharat akartak hozzá adni. Èrtitek? Nagy borospoharat. Gondoltam, hogy akkor ezzel csak jobbat tehetek... ùgy làtszik tèvedtem


De akkor ha nagyobb, normális akváriumot veszek, akkor szìvem szerint nem 1 db halat tartanèk benne... amùgy hol kapni lànyt? Az itteni állatkereskedèsben csak fiùk vannak

2021. dec. 14. 11:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Így mindjárt más bocsi a támadásért. Kezdő akvaristáknak nagy akváriumot ajánlanak kevés hallal. Kis akvárium nagy gond nagy akvárium kis gond. A kis akváriumban könnyen felborul az egyensúly ráadásul a nagy szebb is ha szépen be van rendezve. Igazi kezdő hal a szivárványos guppi és gyébb gubbik. A nősteny betták hasonlítanak a hímekre legtöbb helyen kapható mindkét nemben.
2021. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk helyileg hol vagy? Akkor tudunk adni ötletet, hogy hol árulnak nőstény bettát.

18 liter neked a nettó területed, mi a 30 liter alatt szintén nettót értünk, nem pedig bruttót.

Az üzletekbe a pohárba pedig többnyire azért rakják ki, hogy nyitástól zárásig ott legyen. Többet nincsennek benne. ( bár ezzel se értek egyet )

Másrészt, elindítod az akvát akkor 3 de inkább 4 hét kell miután bekerülhet a hal, annak érdekében hogy a baktérium kultúra kiépüljön és beálljon a víz biológiája.

2021. dec. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!